Największe błędy amatorów sportu

16 18 20

Lato sprzyja do podejmowania częstszego wysiłku fizycznego. Wiele osób marzy o pięknej sylwetce, którą będzie można pokazać na plaży, wiec zaczyna intensywne treningi. Jaki jest największy błąd sezonowych sportowców?

Błędy sezonowych sportowców

Latem możemy zobaczyć największą ilość osób biegających, uprawiających aerobik i ćwiczenia siłowe w klubach. W każdym rodzaju sportu, aby uzyskać jakieś wyniki, bądź zmienić wygląd naszej sylwetki – najważniejsza jest regularność. Miesiąc intensywnych ćwiczeń przed wyjazdem na plażę nie zawsze pomoże nam w uzyskaniu wymarzonego celu.

Największym błędem sezonowych sportowców jest jednak niebezpieczne podejście do ćwiczeń. Osoby takie zazwyczaj wymagają od siebie cudów i szybkiego progresu, co może w prosty sposób prowadzić do przeciążenia i kontuzji. Osoby takie zapominają o rozgrzewce, którą należy przeprowadzać przed każdym treningiem. Pozwala ona zwiększyć temperaturę ciała, przyspieszyć bicie serca i odpowiednio przygotować organizm do wysiłku, jaki go czeka.

Jeśli o rozgrzewce wiele osób zapomina to o rozciąganiu z pewnością nic nie wie. Rozciąganie zarówno przed, jak i po treningu jest równie ważne jak sama rozgrzewka. Przyspiesza ono regenerację i wzrost mięśni, zmniejsza „zakwasy”, zwiększa mobilność stawów i zwiększa odporność układu ruchu przed urazami spowodowanymi niedoskonałą techniką.

Zarówno rozgrzewka, jak i rozciąganie są obowiązkowymi elementami każdego treningu. Dzięki nim unikniemy niebezpiecznych kontuzji i urazów, które mogą zakończyć się mocnym ograniczeniem ruchowym, a także niemożnością wykonywania jakiejkolwiek aktywności. Pamiętajmy także, aby regularnie trenować, a nie tylko miesiąc przed wyjazdem na wakacje.  

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Największe błędy amatorów sportu - 4.2/5. Oddano 6 głosy.
Autor artykułu: