Mężczyzna też może zajść w ciążę!

16 18 20

Ciąża to zupełnie normalny stan dla kobiet. Większość pragnie posiadać potomstwo, a okres ciąży jest wyjątkowym i jedynym w swoim rodzaju. Niektórzy mężczyźni zazdroszczą kobietom tego cudownego, „błogosławionego stanu” i także…zachodzą w ciążę.

Mężczyzna w ciąży

Różnica polega na tym, że mężczyzna przeżywa ciążę kobiety w swojej głowie. Syndrom kuwady (zespół couvade) to współwystępowanie symptomów ciąży u mężczyzn. Mężczyzna, który ma zostać szczęśliwym tatą, może odczuwać podobne lub wręcz identyczne dolegliwości związane z ciążą. Mdłości, bezsenność, zwiększony apetyt, ochota na różne, dziwne smaki, huśtawka hormonalna, przybieranie na wadze – to jedne z objawów jakie towarzyszą niektórym mężczyznom w trakcie trwania ciąży ich partnerek.

Syndrom ten jest związany z układem behawioralnym i ma podłoże somatyczne. Mężczyzna tak bardzo jest przejęty nową sytuacją, bierze czynny udział w badaniach kontrolnych, wizytach u lekarza, rozmawia o ciąży, chodzi do szkoły rodzenia, a także odczuwa dolegliwości, które doskwierają kobietom w ciąży. Syndrom kuwady jest uważany za bardzo pozytywny i oznacza, że mężczyzna jest silnie przywiązany do partnerki. Zespół ten dotyka od 11–65% partnerów ciężarnych kobiet.

 

ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone