Czosnek w ciąży na przeziębienie. Mleko z czosnkiem w ciąży
Czosnek od lat uważany jest za jeden z najsilniejszych naturalnych antybiotyków, ponieważ zawiera rozmaite substancje aktywne biologicznie, które warunkują jego prozdrowotne działanie. Stanowi on składnik wielu suplementów diety, które mają za zadanie redukować ryzyko rozwoju infekcji bakteryjnych. Skuteczność tego produktu spowodowała, że cieszy się on sporą popularnością, jednak czy może on być stosowany również w ciąży?
Olejek rycynowy w ciąży i na wywołanie porodu
Domowy sposób na wywołanie porodu – sprawdź, czy warto sięgnąć po babcine metody.
Trądzik w ciąży. Co na trądzik w ciąży?
W wyniku zmian hormonalnych zachodzących podczas ciąży zmienia się cera przyszłej mamy. U części kobiet stan skóry ulega poprawie, nabiera ona blasku, a niedoskonałości znikają. Jednak istnieje również grupa, która ma mniej szczęścia. W wyniku większej aktywności gruczołów łojowych pojawiają się u nich zmiany trądzikowe. Dotyczy to zazwyczaj kobiet z cerą podatną na wypryski przed miesiączką, ale nie tylko [1].
Piwo bezalkoholowe. Czy w ciąży i przy karmieniu piersią można pić piwo bezalkoholowe?
Piwo alkoholowe to znany wszystkim napój, który chętnie popijamy latem w upalne dni lub podczas spotkań rodzinnych oraz ze znajomymi. O ile samo w sobie piwo zawiera szereg korzystnych dla zdrowia substancji, z których warto wymienić cenne polifenole, tak zawarty w piwie alkohol etylowy nie wykazuje pozytywnego wpływu na organizm człowieka, a wręcz traktowany jest jak trucizna!
Dieta matki karmiącej – jadłospis i przepisy
Prawidłowe żywienie w okresie niemowlęcym wywiera bardzo duży wpływ na kondycję oraz rozwój fizyczny i psychiczny dziecka. Eksperci podkreślają, że celem, do którego należy dążyć w żywieniu niemowląt, powinno być karmienie piersią przez pierwszych 6 miesięcy życia. Pokarm kobiecy, który wytwarzany jest w wystarczających ilościach przez zdrową i dobrze odżywioną matkę, zaspokaja całkowicie zapotrzebowanie dziecka na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Jednocześnie zapewnia prawidłowy rozwój w pierwszym okresie jego życia [1].
Magnez w ciąży – dawka. Jaki magnez brać w ciąży? Niedobór magnezu u kobiet w ciąży
Stan ciąży jest okresem wyjątkowym dla każdej kobiety. W trosce o dziecko przyszła matka zmienia swoje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe, jednak niekiedy zapomina o dostarczeniu niezbędnych ilości składników mineralnych i witamin, których wymagane dawki zwykle w tym czasie ulegają wzrostowi. Jednym z takich związków jest magnez, którego odpowiedni poziom konieczny jest m.in. do odpowiedniego rozwoju układu nerwowego, a także prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o jego właściwościach i niezbędnych dawkach.
Odchudzanie w ciąży. Jak nie przytyć w ciąży?
Jakiś czas temu odchudzanie w ciąży stało się bardzo popularne ze względu na obowiązującą modę na szczupłą figurę. Wiele kobiet ciężarnych jest skorych do olbrzymich wyrzeczeń. Zdrowa i zbilansowana dieta w ciąży jest jak najbardziej wskazana, natomiast odchudzanie się może negatywnie wpłynąć na prawidłowy rozwój dziecka oraz zdrowie przyszłej mamy. Czy odchudzanie w ciąży jest wskazane?
Dieta po porodzie. Co jeść po porodzie?
W okresie ciąży i porodu zwiększa się zapotrzebowanie kobiety na energię oraz składniki odżywcze niezbędne dla prawidłowego rozwoju dziecka. Odpowiednie odżywianie w tym czasie wpływa korzystnie również na zdrowie przyszłej matki. Zarówno ciąża, jak i poród są dla kobiety dużym wysiłkiem, dlatego warto zadbać o prawidłową dietę także po porodzie. Dzięki temu organizm będzie mógł się szybciej zregenerować i wrócić do formy sprzed ciąży.
Jakie są właściwości prawoślazu lekarskiego? Działanie syropu prawoślazowego
Ziołolecznictwo jest stosowane na całym świecie – z większą lub mniejszą skutecznością. Czy prawoślaz lekarski ma uzasadnione zastosowanie lecznicze?
Grypa żołądkowa w ciąży i przy karmieniu piersią. Ile trwa grypa żołądkowa?
Objawy grypy żołądkowej znane są każdemu z nas. Dodatkowo większość zdaje sobie sprawę, jak leczyć ową przypadłość i kiedy zwrócić się do specjalisty po pomoc. Problem pojawia się, kiedy schorzenie to dotyka kobiety ciężarne czy też karmiące piersią. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czy stan ten jest niebezpieczny i czy niesie ze sobą jakieś konsekwencje!
Palenie w ciąży – skutki. Jak rzucić palenie w ciąży?
Palenie tytoniu znane jest w Europie już od XV wieku. Jak podaje Światowa Organizacja Zdrowia, obecnie na świecie pali 1,1 miliarda osób. Oznacza to, że problem dotyczy 1/3 populacji po 15 roku życia [1]. Palenie papierosów jest najczęściej występującym nałogiem wśród kobiet ciężarnych zarówno na świecie, jak i w Polsce. Szacuje się, że ok 20% kobiet w ciąży pali, a aż 60% narażonych jest na bierne wdychanie tytoniowego dymu. Podaje się, iż ta bierna ekspozycja na dym odpowiada wypaleniu jednego papierosa dziennie.
Witaminy dla kobiet w ciąży – jakie przed a jakie w ciąży?
Prawidłowe przygotowanie się do ciąży, a także zdrowy styl życia w trakcie jej trwania wywierają duży wpływ na zdrowie dziecka. Jeszcze przed zajściem w ciążę organizm kobiety potrzebuje około 3 miesięcy, aby zaadoptować się do nowej roli. Może w tym czasie zgromadzić zapasy potrzebnych witamin, jak również pozbyć się szkodliwych substancji [1]. Po jakie witaminy sięgnąć przed i w trakcie ciąży, aby zapewnić zdrowie zarówno matce, jak i dziecku?
Do czego użyć kolendry? Uprawa kolendry
Kolendra jest powszechnie stosowana w kuchniach na całym świecie pod wieloma postaciami. Do czego można jej użyć i jak jest uprawiana?
Zespół HELLP – przyczyny, objawy, leczenie
Nadciśnienie tętnicze występuje u około 5–10% kobiet w ciąży i stanowi jedną z ważniejszych przyczyn powstawania chorób, a nawet śmiertelności wśród matek i noworodków. Jeżeli ciśnienie przekracza wartość 140/90 mmHg i towarzyszy mu białkomocz powyżej 300 mg/dobę rozpoznaje się stan przedrzucawkowy. Jego szczególną postacią jest zespół HELLP, który stanowi poważne zagrożenie zarówno dla matki, jak i dla płodu. Jak go rozpoznać i leczyć, aby zredukować ryzyko zagrożeń?
Karmienie po cesarce – dieta. Jak pobudzić laktację po cesarce?
Problemy związane z karmieniem mogą dotknąć każdą kobietę, nie tylko tę, która urodziła drogą cesarskiego cięcia. Mleko kobiece jest najlepszym pokarmem dla nowonarodzonego dziecka. Faktem jest, że przystawienie niemowlęcia do piersi po takim zabiegu odbywa się zwykle później niż po porodzie siłami natury. Jednak nie oznacza to, że kobieta, która urodziła dziecko przez cesarskie cięcie, nie będzie mogła wykarmić go piersią.
Dieta wegetariańska w ciąży – wady i zalety, jadłospis
Ciąża to okres w życiu kobiety, w którym musi ona zwrócić szczególną uwagę na jakość stosowanej diety. Ważne jest, aby dostarczyć wszystkich, niezbędnych dla rozwijającego się dziecka składników odżywczych. Czy będąc na diecie wegetariańskiej podczas ciąży, można sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu żywieniowemu?
Zachcianki w ciąży – apetyt na słodkie, kwaśne. Zachcianki w ciąży a płeć dziecka
Sposób żywienia kobiet ciężarnych zaliczany jest do najważniejszych czynników środowiskowych, które odpowiadają zarówno za prawidłowy przebieg ciąży, jak i za rozwój dziecka w okresie płodowym. Wpływa także na stan zdrowia dziecka w okresie dzieciństwa, a nawet w życiu dorosłym. Nie pozostaje również bez znaczenia, jeśli chodzi o zdrowie matki oraz jej funkcjonowanie po porodzie. Dlatego dla przyszłej mamy szczególnie ważne jest zwracanie uwagi na to, co znajduje się na jej talerzu [1].
Jak nie przytyć w ciąży? Przybieranie na wadze w ciąży
Nie przytyć w ciąży? To możliwe! Wskazówki znajdziesz w tym artykule.
Cukrzyca ciążowa – rozpoznanie, zagrożenia. Stan przedcukrzycowy w ciąży
Zmiany metabolizmu węglowodanów, jak również zaburzenia procesów adaptacyjnych w organizmie przyszłej matki wraz ze wzrastającą w kolejnych okresach ciąży insulinoopornością, leżą u podstaw rozwoju cukrzycy ciążowej [1]. Choć epidemiologia tego schorzenia nie została dostatecznie wyjaśniona, to na przestrzeni ostatnich lat GDM stała się najczęstszym powikłaniem metabolicznym wikłającym ciążę.
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !