Jabłko budyniowe – najsmaczniejszy, egzotyczny owoc

16 18 20

Wiele smaków innych owoców w jednym. Czerymoja to egzotyczny owoc, który zaspokoi nawet najbardziej wymagających łasuchów.

Kilka owoców w jednym

Wśród najbardziej dziwnych i egzotycznych owoców można odnaleźć prawdziwe perełki. Wiele z nich są dostępne w Polsce w większych supermarketach, ale niektóre z nich pozostają dostępne jedynie w kraju ich pochodzenia. W czasie wakacyjnych wojaży może akurat napotkacie na czerymoję – najsmaczniejszy egzotyczny owoc.

Dlaczego uważana jest za najsmaczniejszy? W jej smaku można wyczuć ananasa, truskawkę i mango. Niektórzy opisują go jako truskawki w bitej śmietanie, a inni jako połączenie banana z ananasem. Największe plantacje tego owocu znajdują się w Ekwadorze i Boliwii, nieco mniejsze odnajdziecie już w basenie Morza Śródziemnego – w Hiszpanii, czy w Izraelu. Jeśli zawędrujecie w te kraje – spróbujcie owoców Flaszowca peruwiańskiego. Uważajcie jednak na pestki, bowiem są silnie trujące.

Wśród najsmaczniejszych owoców egzotyczny czerymoja zajmuje czołowe miejsce. Warto jednak spróbować także owoce Karambola czy drzewka Yangmei. W czasie swoich podróży nie bójcie się próbować nowych smaków. Uważajcie jednak i zanim sięgniecie po nowinki danego kraju dowiedzcie się o tych owocach czegoś więcej, bowiem niektóre części roślin mogą Wam zaszkodzić.  

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Jabłko budyniowe – najsmaczniejszy, egzotyczny owoc - 4.1/5. Oddano 39 głosy.
Autor artykułu: