Opinie

 1. Pytanie mam ile można dziennie wypić napoju kombuchy

 2. Tak, można a nawet trzeba jak chcesz mieć grzyba z własnej hodowli. ?

 3. Czytałam o tym, że łatwo do grzybka dołączają inne kolonie drobnoustrojów. Trochę mnie to zniechęciło do domowej produkcji. Dlatego piję, ale od sprawdzonych producentów. Na szczęście na polskim rynku jest coraz większy wybór dobrze fermontowanej herbaty.

 4. Ciekawe czy można użyć grzybka z naturalnego octu jabłkowego.?

 5. Mąż stwierdził po kilku tyg. picia kombuchy, że mu się cera wygładziła, ja z kolei zauważyłam, że ustąpiła u mnie poranna sztywność stawów stóp uciążliwa przy schodzeniu ze schodów (na tzw. sztywnych nogach). Zaczynając przgodę z kombucha nie znałam takich jej właściwości. Dopiero tutaj przeczytałam o jej działaniu potwierdzającym mój i męża przypadek. Kombucha jest też coraz częściej wykorzystywana w kosmetyce .Wyżej nie wspomniano o zawartości kwasów i witamin.

 6. Pijemy z mężem od lat i b.dobrze się sprawdza. Polecam?

 7. A ja utyłam w przeciągu 3 tygodni ok. 3 kg. Mam świąd skóry. Martwi mnie ten przyrost wagi, nie używam w codziennym życiu cukru. Dlatego martwię się czy ten cukier z kombuchy nie zagraża mi.

  1. Cukier jest wykorzystywany przez grzyb jako pozywka, wiec ci nie zagraza. Warto przyjrzec sie diecie, bo kombucha nie jest przyczyna twoich problemow.

  2. W prawdzie rozpoczynam dopiero swą przygodę z K ale to co ty opisujesz to chyba coś zakłóca fermentację i grzyb nie przerabia całego cukru. Albo masz taką reakcję ozdrowieńczą co jest mniej prawdopodobne. Dodam jeszcze że cukier nierafinowany zawiera melasę bogatą w minerały i witaminy. Logiczne że taki cukier stosowano oryginalnie (raf. to stosunkowo nowy wynalazek) zapewne napój jest lepszy na takim cukrze pod względem właściwości a nie tylko smaku który w tym przypadku jest sprawą drugorzędną.

 8. Z grzybka kombuchy zrobisz swój własny napój.

 9. Ja kupiłem kombuche w butelkach 0,5 L by spróbować taką ze sklepu, następnie z każdej butelki z dna zostawiłem z 3 cm, pozlewałem dołożyłem wg. przepisu herbatę z cukrem i po 3 tygodniach zrobił się grzybek. Teraz mam grzybek i starter i zaczynam produkcje 😀

 10. A gdzie mozna go kupic?

 11. Słyszałam już o tym nawet widziałam filmik i dalej jestem sceptycznie nastawiona choć bardzo ciekawa chętnie próbuję zdrowe rzeczy oraz wiele już stosuje w swojej diecie ale przeraża mnie że tego grzybka mam kupić gdzieś w internecie wolała bym w sklepie zielarskim .

  1. Warto poszukać w dobrych sklepach zielarskich i ze zdrową żywnością, a także porozmawiać ze sprzedawcą. Z pewnością będzie to na początek bezpieczniejsze rozwiązanie.

 12. Piję około pół roku,jest pyszna i działa rewelacyjnie. Nie pole am na noc,bo trudno zasnąć, ponieważ daje kopa energetycznego 🙂

 13. … oraz wspomaga rozwój patogenów ?

  1. Wkradł się mały chochlik, już poprawiamy. 🙂

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *