Elektrolity – nie zapomnij o ich uzupełnianiu!

16 18 20

W ciepłe dni, przy intensywnym treningu nie zapomnij o wodzie mineralnej. Odpowiednie nawodnienie organizmu uchroni Cię przed utratą niezbędnych dla organizmu elektrolitów.

Latem nie zapomnij o wodzie mineralnej!

Elektrolity są niezwykle ważnymi substancjami, które odpowiedzialne są za prawidłową pracę układu nerwowego. Ich niedobór może spowodować zbyt mała podaż wody w ciągu dnia, a także nadmierne pocenie się, jakie ma miejsce w ciepłe dni i podczas intensywnych treningów.

Elektrolity odpowiedzialne są za szereg funkcji w organizmie. Dzięki odpowiednim badaniom, możesz sprawdzić ich poziom w swoim organizmie. Osoby cierpiące na bóle i kurcze mięśni, obrzęki kończyn dolnych czy zaburzenia pracy serca są wręcz zobowiązane do tego, by sprawdzić poziom swoich elektrolitów.

W ciepłe dni nie możemy zapomnieć o butelce wysoko zmineralizowanej wody. Nie tylko uchroni nas ona od odwodnienia, ale także zadba o odpowiedni poziom elektrolitów. Sportowcy mogą sięgnąć po napoje funkcjonalne np. izotoniki, które zawierają także chlorki sodu i potasu.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Elektrolity – nie zapomnij o ich uzupełnianiu! - 3.8/5. Oddano 4 głosy.
Autor artykułu: