Diety odchudzające

Różnorodność diet odchudzających obejmuje zarówno tradycyjne podejścia, jak i nowoczesne trendy żywieniowe. Każda z diet ma swoje zalety i wady. BonaVita.pl przy wsparciu dietetyków tworzy bazę wiedzy, opisująć różne diety. Pamiętaj, konsultacja z lekarzem lub dietetykiem jest kluczowa przed rozpoczęciem jakiejkolwiek diety odchudzającej.

Znajdź odpowiednią dietę dla siebie

Dieta ketogeniczna

Dieta ketogeniczna – jak zacząć, efekty, opinie, jadłospis

Dieta ketogeniczna – jak …

Czy dieta ketogeniczna jest zdrowa – opinie dietetyków

Czy dieta ketogeniczna jest …

Dieta dla osób z zespołem metabolicznym – co jeść a czego unikać?

Choroby układu sercowo-naczyniowego są …

Co po diecie ketogenicznej? Jak wyjść po diecie

W ostatnim czasie obserwuje …

Co to jest ketoza? Efekty diety ketogenicznej

Osoby borykające się z nadmierną masą ciała lub otyłością często przeglądają strony internetowe w poszukiwaniu różnych diet mających skutecznie wspomóc szybszą utratę masy ciała. Jednym z takich systemów żywienia jest właśnie dieta ketogeniczna. Ze względu na wysoki udział tłuszczu i białka dieta ta budzi wiele kontrowersji, dlatego warto przyjrzeć się jej bliżej i przeanalizować, na czym dokładnie ona polega. Zapraszamy do lektury!

Co to jest kawa kuloodporna i jaki ma skład?

Kawa kuloodporna, czyli kawa z masłem i olejem? Brzmi mało zachęcająco, a jednak taki napój zawładnął sercami wielu osób, które nie wyobrażają sobie innego śniadania! Co wyjątkowego zawiera „bulletproof coffee”?

Dieta śródziemnomorska

Dieta o niskim indeksie glikemicznym – efekty, jadłospis, przepisy

Żywienie ma bardzo duży wpływ na zdrowie człowieka zdrowego, ale i w wielu chorobach. Jednym ze schorzeń, w których odpowiednia dieta ma ogromne znaczenie jest cukrzyca. Jak się żywić, żeby utrzymać chorobę w ryzach?

Dieta śródziemnomorska, jadłospis, przepisy, opinie

Wszystko zaczęło się od …

Makaron w diecie – zagrożenie dla sylwetki?

Czy makaron rzeczywiście tuczy?

Dieta śródziemnomorska – produkty zalecane i zakazane oraz efekty

W diecie tej ograniczamy spożywanie białek pochodzenia zwierzęcego stawiając na białka roślinne. Rezygnujemy z wieprzowiny na rzecz ryb i owoców morza. Zobacz, które jeszcze produkty zalecane są w diecie śródziemnomorskiej.

Dieta MIND – zasady, produkty oraz efekty diety poprawiającej pracę mózgu

Dziś wiemy, że nasze nawyki żywieniowe mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe diety, skupione nie tylko na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale również poprawie różnych aspektów funkcjonowania organizmu. Jedną z nich jest dieta MIND, mająca na celu usprawnienie pracy mózgu i profilaktykę choroby Alzheimera.

Dieta śródziemnomorska chroni przed depresją

Dieta śródziemnomorska uważana jest przez dietetyków za jedną z najzdrowszych na świecie. Skutecznie przeciwdziała m.in. występowaniu chorób układu krążenia. Najnowsze badania pokazują również jej skuteczność w przypadku depresji.

Dieta DASH – zasady, przepisy. Tygodniowy jadłospis diety DASH

Aktualne dane dotyczące nadciśnienia tętniczego są alarmujące – choroba ta dotyka blisko 30 % społeczeństwa większości krajów, natomiast osób nieświadomych podwyższonego ciśnienia krwi może być nawet ok. 50%. Budzący nadzieję jest fakt, iż dieta nazywana w skrócie DASH (Dietary Approaches to Stop Hypertension) ma udowodnione naukowo działanie i przynosi widoczne efekty u osób ją stosujących. Jakie są zasady jej stosowania i jakie rezultaty można z nią osiągnąć?

Dieta w łuszczycowym zapaleniu stawów (ŁZS)

Dieta DASH pomoże nie tylko w nadciśnieniu. Może także zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia łuszczycowego zapalenia stawów.

Dieta MIND – zasady, produkty oraz efekty diety poprawiającej pracę mózgu

Dziś wiemy, że nasze nawyki żywieniowe mają wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także samopoczucie i zdrowie. Nic więc dziwnego, że powstają coraz to nowe diety, skupione nie tylko na utrzymaniu prawidłowej masy ciała, ale również poprawie różnych aspektów funkcjonowania organizmu. Jedną z nich jest dieta MIND, mająca na celu usprawnienie pracy mózgu i profilaktykę choroby Alzheimera.

Dieta DASH – przykładowy jadłospis

Dieta DASH jest istotną częścią profilaktyki chorób związanych z nadciśnieniem, jednak może być stosowana przez każdego, kto chce zdrowo i szybko schudnąć. Wystarczy zmienić swój sposób odżywiania, by już po kilku tygodniach cieszyć się widocznymi rezultatami.

Dieta kopenhaska

Wegetariańska dieta kopenhaska

Zastanawiasz się nad przejściem …

Co po diecie kopenhaskiej? Jak utrzymać wagę? Jadłospis

Zbliżasz się do końca diety 13 dniowej lub planujesz ją rozpocząć i zastanawiasz się, jak powinien wyglądać jadłospis po diecie kopenhaskiej, dzięki któremu utrzymasz efekty? Stopniowe zwiększanie kalorii oraz zmiana nawyków żywieniowych to podstawa. Podpowiadamy, jak zrobić to właściwie i jak utrzymać wagę po diecie kopenhaskiej.

14 skutecznych porad, które pomogą Ci wytrwać w diecie kopenhaskiej

Schudnąć nawet 20 kg w ciągu dwóch tygodni - brzmi zachęcająco, jednak aby tego dokonać potrzeba naprawdę silnej woli. Trzy małe posiłki dziennie, dostarczające do organizmu łącznie około 800 kcal - to właśnie dlatego tak trudno wytrwać na diecie kopenhaskiej. Przekonaj się, co może pomóc Ci ją ukończyć.

Dieta kopenhaska (13 dniowa) – jadłospis, efekty, opinie

Zastanawiasz się czy dieta …

Dieta wegetariańska

Wpływ diety wegetariańskiej na cukrzycę i niedoczynność tarczycy

Jak dieta wegetariańska wpływa na stan zdrowia osób z cukrzycą i niedoczynnością tarczycy? Czy może wspierać leczenie wymienionych chorób, czy też jest niewskazana w ich przypadku?

Witarianizm – zasady, wady i zalety, przepisy

Witarianizm to najbardziej surowa dieta na świecie. Dosłownie i w przenośni. Czy można wyobrazić sobie życie bez ciepłego posiłku? Jak żyją witarianie i jakie korzyści przynosi dieta raw food ?

Dieta wegańska

Zupa, pasztet, sałatka, czyli dania, w których króluje soczewica

Z czym to się je? Czyli przepisy na dania z soczewicy jadalnej.

Zamienniki jajka w wegańskich wypiekach

O ile większość osób na diecie wegańskiej nie ma problemu z przygotowaniem bezmięsnych posiłków i bez trudu omija składniki pochodzenia zwierzęcego, problem może pojawić się podczas próby przygotowania wegańskich wypieków. I o ile nie ma większej trudności w wyborze mleka roślinnego, oleju zamiast masła czy agaru zamiast żelatyny, zostaje dylemat – czym zastąpić jajko?