Dieta śródziemnomorska chroni przed depresją

16 18 20

Dieta śródziemnomorska uważana jest przez dietetyków za jedną z najzdrowszych na świecie. Skutecznie przeciwdziała m.in. występowaniu chorób układu krążenia. Najnowsze badania pokazują również jej skuteczność w przypadku depresji.

Zmień dietę i chroń się przed depresją

Depresja to trudna w wykryciu i leczeniu choroba. Obecny styl życia pełen pośpiechu i czynników stresogennych powoduje, że coraz większa liczba osób zmaga się z tym problemem. Zespół naukowców z University of Las Palmas de Gran Canaria prowadził badania nad związkiem diety z występowaniem depresji. Jak się okazuje i ona może być powiązana z depresją.

Naukowcy wzięli pod uwagę różne sposoby odżywiania, w tym dietę śródziemnomorską. Jak się okazało osiągnęła ona najlepsze rezultaty. Najsilniej wpływała na stan psychiczny pacjentów, chroniąc ich przed stanami depresyjnymi. Obecność roślin strączkowych, orzechów, owoców i warzyw w diecie miały największe znaczenie.

Dieta śródziemnomorska jest bardzo zdrowa i zalecana przez wielu dietetyków. Nie jest to jednak jedyny sposób, aby chronić się przed depresją. Dieta na depresję może być skomponowana według własnych upodobań. Warto jednak unikać produktów tłustych i ciężkich, a także słodkich.

Literatura:

http://bmcmedicine.biomedcentral.com/articles/10.1186/s12916-015-0428-y

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Dieta śródziemnomorska chroni przed depresją - 4.5/5. Oddano 8 głosy.
Autor artykułu:

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone