Opinie

 1. Dieta dr Dąbrowskiej pozwala zwrócić uwagę na potrzebę normalności w życiu pojedynczej osoby. Istnieje szerzej pogląd, że żyje się tak, jak się żyje – a w razie choroby sięga się po farmakologię… Cóż za ignorancja! Dzięki samemu istnieniu tej diety, nabieramy wyobraźni jak żyć w harmonii z sobą samym i otoczeniem. Tzw. żywienie okołopostne to po prostu wzorzec jak normalnie się żywić i jak normalnie żyć..

 2. Trzeba bardzo uważac, bo u mnie pojawiły się niedobory z grupy witamin B. Nie każdemu jednak na dłuzszą metę służy, co nie znaczy ze jest zla.

 3. Polecam Pani Dietetyk gruntowne doksztalcenie sie w temacie mechanizmow dzialania postu. Dieta Dabrowskiej nie jest “dieta” lecz postem leczniczym, w ktorym organizm przechodzi na odzywianie wewnetrzne.Efekty odzywiania wewnertznego opisane sa bardzo gruntownie, szczegolnie w literature rosyjsko- i niemieckojezycznej. Powstawanie nowych mitochondriow w komorkach mozgu zaobserwowano juz po 24 godzinnym poscie (Prace Prof. Birkenfelda) – to tylko jeden przyklad Ja sama od lat lat stusuje rozne formy postu: klasyczne o wodzie, post sokowy wg. Buchingera, Post Dabrowskiej i inne. Efekty sa zawsze znakomite: jasnosc umyslu, zdrowy sen, piekna cera, elastycznosc ciala a przede wszystkim ten niesamowity przylyw energii, ze mozna by gory przenoscic, super! Oczywiscie po zakonczeniu postu jest czas na uzupelnienie mineralow, bialka, tluszczu witamin itd. W tej fazie smak i naturalny instynkt jest bardzo wyostrzony i ma sie ochote na zdrowe pokarmy. Zgrabna sylwetka to mily efekt uboczny 🙂

 4. Ja stosowalam te dietę kilka razy ale tylko raz przez całe 6 tygodni. Liczyłam na wymierne efekty zdrowotne. Niestety nie zauważyłam żadnej poprawy. A wręcz przeciwnie – bardzo gwałtownie zaczął mi sie pogarszać wzrok a konkretnie starczowzroczność (byłam po 40-tce). Owszem w czasie diety czułam sie lekko ale to nic dziwnego przy takich skromnych i lekkich posiłkach. Zakończyłam dietę z ulgą ale niestety wzrok pogorszył sie na stałe. Mam Hashimoto stwierdzone badaniami więc chyba i na to dieta nie pomogła… No nie wiem, nie chcę nikogo zniechęcać, niech każdy spróbuje sam, może komuś jednak pomoże.

 5. Nie rozumiem dlaczego dietetycy odnoszą się tak negatywnie do postów, mi ta dieta bardzo pomogła i nie wydaje mi się, że kilka tygodni postu mogłoby zaszkodzić. To prawda, że spowalnia metabolizm ale po jakimś czasie wraca do normy. A badania naukowe to nie wszystko, jeśli są udokumentowane przypadki uzdrowień z wielu chorób po tej diecie

 6. Dr Dąbrowska nie jest pierwszą, która stosuje posty. Znane są one od bardzo dawna. Wiele osób uzyskało zdrowie. Ale właśnie gdybym wszyscy się tak leczyli to na czym zarabialiby dietetycy i firmy farmaceutyczne

 7. Ja czuję się cudownie jestem szósty Dzień na diecie nie miałam żadnych problemów zdrowotnych nie bolała mnie głowa,,tryskam energią, nie czuję głodu.Polecam dla każdego.

  1. Negatywne skutki zobaczysz dopiero za jakiś rok 🙂 ludzie są przyzwczjanieni do głodu i mają mechniazm magazynowa nia tłuszczu, dzięki takim ‘dietom’ metabolizm spada a co za tym idzie zapotrzebowania kalori i przytycie w jej wyniku jest pewne :/

 8. Uważam ze dieta Ewy Dąbrowskiej jest nam bardzo potrzebna. Nie zgadzam się z tym opisem. Jeżeli zahorujemy to znaczy ze nasz organizm jest zaśmiecony i zablokowany wiec nie daje rady sam.się oczyścić i wyleczyć dlatego też stosując ta dietę oczyszczająca i nisko kaloryczna dajemy szansę aby układ trawienny odpocżal i nasze ciało zaczęło samo naprawe. A spożywają różnorodne warzywa i owoce dostarczamy sobie ogromną ilość witamin , enzymów, antyoksydantów itd.
  Ja zrobiłam ta dietę 2 razy po 3 tygodnie. Czułam się dobrze, na trzrci dzien diety triszke bolaka mnie glowa ale wypiciu coeolwj widy z cytryna przeszlo, na 5 dzien doatakam dużo Energi, przestałam się czuć zmęczona rano, a przede wszystkim moje hormony się zaczęły regulować gdyż cierpię na prolaktynemie i poprawę potwierdziły badania krwi. Teraz przygotowuje się do ponownego razu.
  Życzę zdrowia

  1. Sugerowałabym powrót do podstawówki, aby wyleczyć analfabetyzm. Wydaje się że jednak dieta ta szkodzi, gdyż zadziałała na układ nerwowy i nie potrafi Pani nawet wypowiedzieć się, to co tutaj widzimy jest bardzo chaotyczne….

   1. Co za poziom wypowiedzi!!!! Na diecie dr Dąbrowskiej byłam kilka razy i zawsze po niej czuję się świetnie. Teraz przygotowuję się do przeprowadzenia jej w domu. Proszę o nieocenianie innych. Każdy ma prawo do własnego zdania.

 9. Polecam dietę zgodną z grupą krwi, to działa bez żadnych działań ubocznych, ale trzeba być konsekwentnym. Warto spróbować np przez 3 miesiące, jak się sprawdzi to do końca życia. Warto bo wzmacnia odporność i nie daje zadnych braków

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *