Dieta Cambridge – na czym polega, efekty, skutki uboczne
Aktualizacja: 30 stycznia, 2019
Na skutek zapotrzebowania społeczeństwa na „magiczne” produkty odchudzające, rynek spożywczy i suplementacyjny zareagował bardzo szybko. Obserwując jak społeczeństwo wierzy w kolorowe reklamy i śmiałe hasła idealizujące sprzedawany produkt, producenci prześcigają się w kolejnych, nieraz absurdalnych pomysłach. Jednym ze skutków wzrostu zapotrzebowania na produkty mające „sprawić cuda” jest Program Odchudzający Cambridge, zwany powszechnie Dietą Cambridge.
Dieta Cambridge
Firma oferująca dietę Cambridge reklamuje się jako marka z długą tradycją pomagania ludziom w redukcji masy ciała. Zapewnienia obecne na aktualnej stronie internetowej wskazują na to, że wykupując ich program otrzymuje się również bezpłatny i nieograniczony kontakt z konsultantami. Ponadto na tejże stronie zwraca się uwagę na to, że wszystkie posiłki są w stanie wypełnić zapotrzebowanie organizmu na witaminy i składniki mineralne oraz zagwarantować brak niedoborów. Tego typu stwierdzenia zawsze powinny być poparte dowodami naukowymi, ponieważ mogą wprowadzać w błąd.
Dieta Cambridge – zasady
Dieta Cambridge to pięcioetapowy program odchudzający. „5 stopni energetycznych” – bo tak nazywają się etapy diety – odnosi się do wartości energetycznej i ilości posiłków firmy Cambridge. Pierwszy etap to dieta dostarczająca 800 kcal i składająca się z 4 posiłków firmowych lub 3 firmowych i 1 domowego – obiadu o wartości energetycznej 200 kcal. Etapy 2 i 3 (1000 i 1200 kcal) zakładają podaż 2 posiłków firmowych dziennie, 2 własnych oraz dodatkowej porcji prawie pół szklanki mleka. 4 etap ma składać się już w większości z własnych posiłków oraz 1 posiłku firmowego oraz 100 ml mleka. Na ostatnim – piątym – etapie o kaloryczności takiej, jak na czwartym (1500 kcal) należy już wprowadzić wyłącznie własne posiłki, które mają być zaczątkiem nowego, zdrowego stylu życia.
Dieta Cambridge – efekty
Duża redukcja spożywanych dziennie kalorii zawsze doprowadzi do spadku masy ciała. Tym, co determinuje efektywność tego procesu jest konsekwencja i systematyczność, a także brak występujących zaburzeń metabolicznych. Na stronie internetowej Programu Odchudzającego Cambridge znaleźć można szereg pozytywnych opinii zadowolonych klientów dotyczących efektów stosowania diety – od 12 do nawet 50 kg redukcji masy ciała.
Dieta Cambridge – skutki uboczne
Niestety strona internetowa Programu Odchudzającego Cambridge nie zapewnia żadnych informacji na temat skutków ubocznych. Posiadając jednak pewną wiedzę z zakresu fizjologii stwierdzić można, że drastyczny spadek spożywanych dziennie kalorii i węglowodanów poskutkować może bólem głowy, rozdrażnieniem, problemami ze skupieniem, a nawet hipoglikemią. Warto zaznaczyć, że jeśli wprowadzenie programu nie przyniesie na końcu zmiany nawyków żywieniowych, to może być idealnym „podkładem” pod „efekt jo-jo”.
Czasami nie mamy pomysłów na dietę lub po prostu czasu na gotowanie. Jeżeli komuś zależy na szybkiej utracie masy ciała nie wysilając się przy tym na zakupy i zabiegi kulinarne może spróbować systemu Cambridge, jednak musi pamiętać, że może się to wiązać ze skutkami ubocznymi.
Ja wcale aż tak źle nie znosiłam początkowych etapów – wiadomo, że chciało mi się jeść (przede wszystkim słodycze i fast foody…), no ale się przemogłam i mi się to opłaciło. Bardzo wspierał mnie narzeczony i rodzina 🙂 Teraz, kiedy mieszczę się w swoją wymarzoną suknię ślubną wiem, że było warto! 😀
Ja wcale aż tak źle nie znosiłam początkowych etapów – wiadomo, że chciało mi się jeść (przede wszystkim słodycze i fast foody…), no ale się przemogłam i mi się to opłaciło. Bardzo wspierał mnie narzeczony i rodzina 🙂 Teraz, kiedy mieszczę się w swoją wymarzoną suknię ślubną wiem, że było warto! 😀
Witam..
Ja stosuje 2 raz mam 51 lat i można ciężko jest ale efekty super..powodzenia