Czarny bez i borówki mogą pomóc w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy

16 18 20

Czarny bez i borówki to bogate źródła polifenoli. To właśnie te cenne przeciwutleniacze mogą przyczynić się do skutecznej profilaktyki i leczenia wrzodów żołądka i jelit.

Polifenole skuteczne w leczeniu wrzodów

Wrzody to miejscowe zniszczenia w obrębie błony śluzowej żołądka, bądź dwunastnicy. Towarzyszy im martwica tkanki i stan zapalny. Jest to bardzo nieprzyjemna i uciążliwa choroba układu pokarmowego. Naukowcy dowodzą, że polifenole mogą stać się skutecznym środkiem prewencji i leczenia wrzodów żołądka i dwunastnicy.

W przeprowadzonych badaniach wykazali, że przeciwutleniające i przeciwzapalne właściwości polifenoli mogą skutecznie ochronić narządy przed zmianami wrzodowymi. Ponadto ich działanie powoduje odbudowę martwej tkanki oraz chroni śluzówkę przed zasiedleniem się Helicobacter pylori.

Warto zatem zrobić przegląd wszystkich produktów spożywczych, w których występują cenne polifenole. Bogata w nie dieta stanie się świetnym środkiem prewencyjnym, a także uzupełnieniem leczenia farmakologicznego. Oprócz owoców jagodowych, roślin strączkowych polecamy Wam również orzechy. Te bogate w liczne witaminy i składniki odżywcze staną się idealną przekąską.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Czarny bez i borówki mogą pomóc w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy - 4.0/5. Oddano 41 głosy.
Autor artykułu: