Cena posiłku wpływa na jego smak

16 18 20

Zespół badawczy z Cornell University in Ithaca w Nowym Jorku przeprowadził eksperyment, który wykazuje dużą zależność pomiędzy ceną dania w restauracji a naszą oceną smaku zjedzonego posiłku. Pierwsze wrażenie jest najważniejsze dla drogich dań, w przypadku tańszych nie ma ono aż tak dużego znaczenia.

Cena wpływa na smak

W eksperymencie wzięło udział 139 osób, które miały zjeść posiłek we włoskiej restauracji typu all-you-can-eat (płaci się raz i je ile chce). Badani byli podzieleni na dwie grupy. Jedna miała za posiłek zapłacić 4$, a druga 8$.

Jak się okazało osoby, które płaciły za posiłek 4$ oceniały cały posiłek na podstawie ostatniego kęsa, w przeciwieństwie do osób, które płaciły 8$. Wpływ na ocenę drugiej grupy miał pierwszy kęs, a także pierwsze wrażenie podanego dania.

Cena, którą płacimy za nasz posiłek w restauracji może wpływać na satysfakcję z jego jedzenia. Jest to niezwykle ważna informacja dla właścicieli restauracji, bowiem eksperyment ten pomoże im kierować uwagę konsumenta bardziej na wygląd posiłku i jego pierwsze wrażenie przy droższych daniach, a także długi i satysfakcjonujący finish przy daniach tańszych.

Warto jednak wiedzieć na początek, jaką restaurację wybrać, aby satysfakcje smakowe mogły połączyć się z zdrowym i wartościowym posiłkiem. Kilka rad z pewnością pomoże Wam wybrać idealną restaurację, która połączy zarówno cenę, wartości odżywcze, jak i smak.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Cena posiłku wpływa na jego smak - 4.0/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu: