Amigdalina – właściwości, źródła i skutki uboczne stosowania witaminy B17

16 18 20

Amigdalina, nazywana również witaminą B17,  to organiczny związek z grupy glikozydów występujący w nasionach wielu owoców, między innymi jabłek, śliwek, moreli czy czereśni oraz w nasionach roślin z rodziny różowatych. Gorącym propagatorem witaminy B17 był biochemik dr Ernest Krebs już około 50 lat temu. Szacuje się, że od tego czasu wyleczono około 100 tys. osób chorych na raka właśnie za pomocą amigdaliny. Jednym z najbardziej znanych współczesnych ośrodków leczących witaminą B17 jest meksykańska klinika dra Ernesto Contrerasa Rodrigueza.

Witamina B 17 właściwości

Witamina B17 to molekuła zawierająca jednostkę cyjanku, benzaldehydu i glukozy razem. Substancje te „zamknięte” w cząsteczce amigdaliny nie wykazują szkodliwego działania na organizm, ponieważ ulegają one aktywacji wyłącznie za pomocą enzymu beta-glukozydazy, który znaleźć można w komórkach nowotworowych. Witamina B17 działa niszcząco wyłącznie na tkanki rakowe.

Cudowne działanie amigdaliny polega na tym, że wnika ona tylko do komórek rakowych, a następnie wyniszcza je za pomocą silnie trujących substancji, które zawiera. Natura w doskonały sposób zabezpieczyła nas przed zatruciem pochodzącym z pestek. Organizm ludzki zawiera enzym rodonazę mający zdolność do przekształcania benzoaldehydu i cyjanku w produkty korzystne dla zdrowia, w przeciwieństwie do komórek nowotworowych, które takiej funkcji nie mają. Spożywanie pestek owoców zawierających tę witaminę ma udowodnione działanie przeciwnowotworowe u pacjentów ze zdiagnozowanym nowotworem.       

Amigdalina źródła

Na początku witaminę B17 znaleziono w jądrach pestek moreli, potem stwierdzono, że występuje ona aż w 1200 gatunkach różnych roślin. Najwięcej amigdaliny zawierają pestki jabłek, moreli, brzoskwiń, nektarynek, gruszek, czy wiśni, znajduje się również w orzechach macadamia, nerkowcach oraz gorzkich migdałach. Najbardziej rozpowszechnione są pestki moreli, które można kupić w wielu sklepach ze zdrową żywnością lub też w sklepach internetowych.

Amigdalina skutki uboczne

Odnotowano lekkie mdłości u osób, które spożywały duże ilości pestek zawierających amigdalinę.

Znajdujący się w pestkach niektórych owoców kwas pruski kiedyś siał postrach wśród naszych babć, teraz wraca do łask, jako sposób na komórki rakowe. Warto więc spożywać jabłko z całymi pestkami, ponieważ może nas to ustrzec przed coraz częściej występującymi nowotworami. Razem z przyprawami o właściwościach przeciwnowotworowych, pestki moreli mogą stać podstawą diety przeciw rakowi!

Literatura:

E. Griffin, Świat bez raka. Opowieść o witaminie B17, ISBN: 9788385290179.

Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Amigdalina – właściwości, źródła i skutki uboczne stosowania witaminy B17 - 3.6/5. Oddano 244 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Andrzej Ostaszewski 10.04.2016, 4:32

    tak to prawda ,mojej mamy cioci w wieku 85l zdjagnozowano nowotwora zoladka wyleczyla sie jedzac owoce i ich pestki i przezyla do 93lat.

    Odpowiedz
  • Łucja 24.10.2018, 6:58

    Jem jabłka z pestkami od dziecka Nie choruję pomimo palenia papierosów. Od jakiegoś czasu pestki z moreli.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone