Magnez w ciąży – dawka. Jaki magnez brać w ciąży? Niedobór magnezu u kobiet w ciąży
Stan ciąży jest okresem wyjątkowym dla każdej kobiety. W trosce o dziecko przyszła matka zmienia swoje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe, jednak niekiedy zapomina o dostarczeniu niezbędnych ilości składników mineralnych i witamin, których wymagane dawki zwykle w tym czasie ulegają wzrostowi. Jednym z takich związków jest magnez, którego odpowiedni poziom konieczny jest m.in. do odpowiedniego rozwoju układu nerwowego, a także prawidłowego funkcjonowania całego organizmu. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej o jego właściwościach i niezbędnych dawkach.
Przedawkowanie magnezu – objawy, skutki
Nadmiar magnezu w naszym organizmie nazywany jest inaczej hipermagnezemią. Przedawkowanie magnezu zdarza się stosunkowo rzadko, ale jest niezwykle niebezpieczne i negatywnie wpływa na kondycję naszego zdrowia. Z tego względu suplementując ten pierwiastek powinniśmy zawsze stosować się do zaleceń z ulotki, bądź skonsultować się ze specjalistą. Czym objawia się hipermagnezemia?
Jak uzupełnić krzem w organizmie? Woda krzemowa, balsam krzemowy, krzem w pożywieniu
Krzem jest to jeden z najważniejszych pierwiastków w diecie każdego z nas. Niestety w naszym codziennym jadłospisie pojawia się rzadko, dlatego coraz częściej możemy zaobserwować jego niedobór. A więc, w jaki sposób skutecznie uzupełnić krzem w naszym organizmie?
Chlor – właściwości. Chlorki we krwi, norma
Czy wiesz, że chlor należy do grupy makroelementów, co oznacza że jego zapotrzebowanie przewyższa wartość 100 mg na dobę? Jakie jest jego dzienne zapotrzebowanie? Szczegółowe informacje znajdziesz w poniższym artykule.
Nadmiar i niedobór krzemu. Na co pomaga krzem?
Krzem nie bez powodu nazywany jest pierwiastkiem zdrowia i młodości. Uważany jest za niezbędny mikroelement, biorący udział w rozwoju kości, zębów, chrząstek, włosów i paznokci. Uczestniczy w procesach starzenia się i zdrowienia organizmu.
Niedobór magnezu – objawy, skutki. Jak uzupełnić niedobór magnezu?
Magnez jest składnikiem, który jest całkowicie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Okazuje się, że jego niedobory nie tylko zwiększają podatność na wystąpienie zmian miażdżycowych czy osteoporotycznych, ale także ryzyko pojawienia się nowotworów. W zapobieganiu przypadłości niezwykle istotna jest dieta, która może obfitować zarówno w związki utrudniające przyswajalność pierwiastka, jak i te znacznie polepszające. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej na temat jego niedoboru!
Niedobór sodu – objawy. Jak uzupełnić niedobór sodu w organizmie?
Sód jest składnikiem obecnym praktycznie w każdy produkcie przetworzonym, poprzez dodatek soli kuchennej do konserw, sałatek, wędlin, itp. Dookoła słyszymy, że podaż zarówno sodu, jak i soli powinna zostać ograniczona, ale czy dla wszystkich? Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest niedobór sodu, jak się objawia i komu grozi!
Niedobór wapnia – objawy, objawy skórne, skutki
Wapń jest niezbędnym składnikiem do prawidłowego funkcjonowania układu kostnego oraz mięśniowego. Jest to pierwiastek, bez którego nasz organizm nie potrafi funkcjonować. Jego niedobór, choć początkowo bezobjawowy, jest niezwykle niebezpieczny dla naszego zdrowia. Niestety coraz częściej stan ten odnotowywany jest nie tylko wśród osób starszych, u których jego wchłanianie zostaje upośledzone, ale także u coraz młodszych osób, a nawet dzieci. Przeczytaj artykuł i dowiedz się, czym jest i jak objawia się niedobór wapnia w ustroju!
Fosfor – nadmiar i niedobór. Produkty bogate w fosfor
Czy fosfor rzeczywiście jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu? Jakie konsekwencje zdrowotne płyną z jego niedoboru bądź nadmiaru? Z jakich produktów możemy dostarczyć wymaganą dla naszych organizmów ilość? Na te i inne pytania znajdziecie Państwo odpowiedź w dzisiejszym artykule. Zapraszamy do lektury!
Jod – właściwości. Objawy niedoboru jodu. Produkty bogate w jod
Pierwiastki śladowe występują w organizmach roślinnych i zwierzęcych w bardzo niewielkiej ilości. Są one jednak niezbędne do wielu różnych przemian zachodzących w organizmie. Jednym z pierwiastków śladowych potrzebnych do życia jest jod. Jego rozpowszechnienie w środowisku nie jest równomierne. Największa ilość jodu znajduje się w oceanach. Po utlenieniu jodki obecne w morzach i oceanach przedostają się do atmosfery, a stamtąd w postaci opadów ponownie trafiają do wód oraz gleby [1].
Jod organiczny i nieorganiczny. Suplementacja i przedawkowanie jodu
Miedź w organizmie – niedobór i nadmiar. Właściwości miedzi
Wszystkie organizmy żywe potrzebują miedzi do wzrostu, rozwoju i przetrwania. Chociaż miedź jest pierwiastkiem śladowym, pełni ważne funkcje w organizmie, a jej niedobór, jak i nadmiar są szkodliwe.
Sole mineralne. Funkcje soli mineralnych
W publikacjach naukowych oraz książkach tematycznych dotyczących zasad zdrowego odżywiania lub opisujących wartość odżywczą produktów spożywczych, napotykamy się na termin "soli mineralnych" lub "składników mineralnych". Wiadomym jest, że związki te są niezbędne do prawidłowego funkcjonowanie ustroju człowieka i należy dostarczać je do organizmu każdego dnia wraz ze spożywanym pożywieniem oraz wodą. Jednak, czym są "sole mineralne" i jakie pełnią funkcje?
Woda mineralna – wysoko- i niskozmineralizowana, skład. Jaka jest najlepsza woda mineralna?
Każdy wie, że picie wody jest zdrowe. Większość z nas ma przy sobie codziennie butelkę tego płynu i żyje ze świadomością, iż jego styl życia jest fit. Jednak niewiele osób wie, czym różnią się wody dostępne na półkach sklepowych oraz co kryje się pod nazwą wody wysoko-, czy też nisko zmineralizowanych. Różnica ta jest dość istotna i warto wiedzieć, jak dokonać odpowiedniego wyboru.
Magnez – rola w organizmie, niedobór, skutki niedoboru. Co wypłukuje magnez?
Składniki mineralne należą do związków niezbędnych, czyli egzogennych. Oznacza to, że muszą zostać dostarczone do naszego organizmu wraz ze spożywanym pokarmem. Ze względu na ich ilość w organizmie dzielimy je na makro- oraz mikroelementy. Do makroelementów zaliczamy pierwiastki, na które dzienne zapotrzebowanie wynosi ponad 100 mg. Do tej grupy należy m.in. magnez [1].
Niedobór żelaza – objawy skutki, dieta. Jak uzupełnić niedobór żelaza?
Żelazo to pierwiastek należący do mikroelementów, który jest niezbędnym składnikiem do transportu tlenu w ustroju. W organizmie człowieka znajduje się przede wszystkim w hemoglobinie, a także mioglobinie i enzymach biorących udział w oddychaniu komórkowym oraz rozkładających szkodliwy nadtlenek wodoru. Pozostała część odkładana jest w wątrobie, śledzionie, nerkach, surowicy krwi oraz szpiku.
Magnez – objawy niedoboru, działanie. Jaki preparat magnezowy wybrać?
Bolesne skurcze, drganie powiek, łamliwe paznokcie i wypadające włosy, objawy te często są bagatelizowane, a mogą świadczyć o niedoborze magnezu. Sprawdź czy problem ten dotyczy i Ciebie.
Chrom – objawy niedoboru i suplementacja. Właściwości odchudzające chromu
Chrom to mikroelement, którego właściwości zdrowotne zostały odkryte podczas badań nad cukrzycą. Często jest on polecany w trakcie odchudzania – czy jednak będzie wystarczający podczas redukcji masy ciała? Z czym wiąże się niedobór tego pierwiastka? Co powinniśmy wiedzieć na temat jego suplementacji zanim się na nią zdecydujemy? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule.
Nasiona chia czy siemię lniane – co lepsze?
Odkąd nasiona chia stały się popularne na naszym rynku wiele osób zaczęło zastanawiać się, czym one właściwie różnią się od dobrze znanego nam siemienia lnianego. Czy jest w nich coś, co powoduje, że są o wiele zdrowsze od nasion lnu? A może zupełnie przeciwnie?
Już za 20zł ! Tabela zamienników GRATIS !