Wakacyjne szaleństwo to nie odpoczynek od zdrowego stylu życia

16 18 20

Wakacje to dwa, zazwyczaj upalne miesiące w roku, które z chęcią wykorzystujemy na urlopy, odpoczynek w gronie znajomych i rodziny. Częściej wybieramy się na grilla do znajomych, czy nad jezioro wraz z dziećmi. Pamiętajmy jednak, że urlop nie dotyczy naszego zdrowia, o które musimy dbać nieustannie. Od tego nie ma odpoczynku, jednak pełne wrażeń wakacje spokojnie da się połączyć ze zdrowym stylem życia. Po zakończonym urlopie nie będziemy musieli od razu zaczynać od restrykcyjnych diet, aby oczyścić swój organizm i pozbyć się nagromadzonego tłuszczu.

Wakacyjne szaleństwo i letnie pokusy

Lato wystawia nas na wiele pokus. Kto mógłby nad morzem bez problemu obejść się bez wypełnionego bitą śmietaną i dodatkami gofra, czy też nie spróbować kiełbaski oblanej piwem na grillu u znajomych. We wszystkim jednak znajdźmy umiar, starajmy się zawsze wykorzystać czas urlopu aktywnie, a na grillu u znajomych wybrać czasem oprócz kiełbaski także szaszłyk z warzywami.

Wielokrotnie brak czasu pomiędzy atrakcjami zmusza nas do szybkich posiłków na mieście. Często wybór pada na restauracje typu fast food, wśród których z pewnością królują kebaby i hamburgery. Warto pamiętać o przykrych konsekwencjach jedzenia tego typu posiłków, które bardzo szybko doprowadzają nas do otyłości i są przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Jeśli jesteśmy jednak zmuszeni do zjedzenia obiadu w tego typu restauracji, warto znać parę wskazówek, które pozwolą nam zjeść w miarę zdrowy posiłek. Najlepszym jednak wyborem są domowe fast foody. Zdrowy kebab czy hamburger jest możliwy, wystarczy poświęcić mu nieco czasu.

Na wieczorne grillowanie z przyjaciółmi również warto pamiętać o paru wskazówkach poprawnego grillowania, które uchronią Was przed niechcianymi szkodami na zdrowiu. Zanim zaczniecie grillować zapoznajcie się z zasadami, które sprawią, że będzie to posiłek zdrowy i bezpieczny dla zdrowia. Ważną kwestią jest również odpowiedni dobór mięsa. Świetnie sprawdzi się w tej roli także wieprzowina.

Podczas wakacyjnego urlopu nie musimy całkowicie rezygnować z alkoholu!

Podczas wakacyjnego urlopu nie musimy całkowicie rezygnować z alkoholu!

Na licznych imprezach towarzyszących wakacyjnemu odpoczynkowi warto znać umiar w piciu alkoholu, ale oczywiście nie musicie go unikać całkowicie. Wśród piw polecamy piwa ziołowe, które ostatnimi czasy zyskują coraz większą popularność. Do kolacji najlepszym wyborem jest oczywiście czerwone wino, bogate w liczne antyoksydanty. Na stole za to świetnie sprawdzają się dietetyczne przekąski, które spokojnie zastąpią słone paluszki i chipsy. Nie tylko zachwycą przyjaciół, ale także zadbają o waszą sylwetkę!

Wakacje to jeden z najlepszych okresów w roku. Warto jednak wykorzystać go z głową. Odpoczywajcie, ale nigdy od zdrowego stylu życia. Dbajcie, jak zawsze, o jakość waszych posiłków i odpowiednią ilość aktywności fizycznej. Dzięki temu wakacje nie odbiją się na Waszym zdrowi i pełni sił będziecie gotowi na nowe wyzwania po urlopie.

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Wakacyjne szaleństwo to nie odpoczynek od zdrowego stylu życia - 5.0/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: