Truskawki pomogą wybielić Twoje zęby!

16 18 20

Każdy marzy o białych zębach. Nie każdego jednak stać na wybielanie ich u dentysty. Istnieją jednak domowe sposoby na osiągniecie tego efektu. Pomogą Ci w tym np. truskawki.

Truskawki wybielą zęby

Truskawki to niezwykle smaczne i zdrowe owoce, których sezon w Polsce przypada na okres od czerwca do sierpnia. Wakacyjne desery lodowe wprost nie mogą obyć się bez truskawek. Jak wiecie zawierają one wiele niezbędnych witamin. Posiadają także właściwości oczyszczające organizm. Świetnie wpływają na kondycje stawów, a także mogą wybielić zęby.

Jak się okazuje truskawki posiadają kwas jabłkowy, który stosowany jest również w wielu pastach wybielających. To właśnie on wspomoże Waszą walkę o piękny uśmiech. Kwas jabłkowy usuwa wierzchni nalot na zębach, który zmienia ich barwę na żółtą. Jednocześnie witamina C zawarta w truskawkach zapobiega powstawaniu kamienia nazębnego. To kolejny powód, który z pewnością skusi was do zjadania tych letnich owoców.

Warto kompleksowo dbać o swoje zęby nie tylko przez regularne szczotkowanie, ale także stosowanie odpowiedniej diety. To właśnie od tego co będziemy spożywać w dużej mierze zależy występowanie próchnicy. Dzięki odpowiednio dobranej diecie możemy cieszyć się nie tylko mocnymi, ale także zdrowymi zębami.

Poznaj najlepsze przepisy z wykorzystaniem truskawek!

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Truskawki pomogą wybielić Twoje zęby! - 4.3/5. Oddano 3 głosy.
Autor artykułu: