Sprzęt, który zwiększy efektywność Twojego treningu

16 18 20

Odpowiednio dobrany sprzęt zabezpieczy nas przed kontuzjami, ułatwi wykonywanie treningu, a także sprawi, że będzie on przyjemniejszy. Pulsometr, który wykorzystamy w każdym treningu może przyczynić się do zwiększenia efektywności naszych wysiłków i przyspieszenia osiągnięcia celu.

Pożyteczny sprzęt fitness

Przed rozpoczęciem treningu warto wyznaczyć sobie konkretny cel. W zależności od niego należy dobrać odpowiednią intensywność treningów a także zestaw wykonywanych ćwiczeń. W efektywnym treningu, bowiem nie tylko regularność jest najważniejsza, ale także odpowiedni plan treningowy. W sportach takich jak pływanie, bieganie, aerobik, bardzo ważne jest kontrolowanie swojego pulsu. Dzięki temu indywidualnie będziemy mogli dopasować  intensywność treningu do naszego celu.

Pulsometr mierzy nasze tętno w czasie wykonywanego wysiłku. W zależności od celu, musimy utrzymać swoje tętno w odpowiednim zakresie. Jeśli naszym celem jest schudnięcie, powinniśmy wykonywać trening w zakresie 60-70% naszego maksymalnego tętna. Dzięki temu osiągniemy najefektywniejszy trening. Warto poznać działanie pulsometra i zakresy tętna przed podjęciem decyzji o jego zakupie.

Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów pulsometrów. Te najbardziej podstawowe mierzą nam puls, ilość spalonych kalorii i czas treningu. Inne wyposażone w GPS mogą także mierzyć trasę np. biegu, prędkość. Podobne funkcje mają najbardziej popularne aplikacje fitness, które połączone są z platformami społecznościowymi. Jak wiemy, nic nie motywuje tak jak rywalizacja i chęć pokonania własnych granic. Zarówno pulsometr, jak i aplikacje fitness pomogą nam w utrzymaniu regularności najbardziej efektywnych treningów.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sprzęt, który zwiększy efektywność Twojego treningu - 4.5/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu: