Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle kręgosłupa

16 18 20

Często po pracy czujemy się zmęczeni. To nic dziwnego w końcu był to bardzo intensywny i stresujący dzień. Coraz częściej jednak wraz ze zmęczeniem dopadają nas bóle kręgosłupa. Jak sobie z nimi radzić?

Gdy boli kręgosłup

Bóle kręgosłupa zazwyczaj są wynikiem długotrwałej pracy w pozycji stojącej bądź siedzącej. Dziś coraz więcej osób spędza 8 godzin przed komputerem, ograniczając w ten sposób zakres swoich ruchów do minimum. Niestety siedzący tryb życia niesie ze sobą bardzo poważne konsekwencje zdrowotne. Najbardziej cierpi na tym nasz kręgosłup. Co zrobić, aby uniknąć bólu kręgosłupa po powrocie do domu?

  1. Rób sobie przerwy – nawet krótkie wyjście po herbatę czy kawę zmusza nas do wstania od biurka. Nawet tak chwilowa zmiana pozycji może wyjść nam na dobre.
  2. Pamiętaj o prawidłowej pozycji w czasie siedzenia. Nie zakładaj nogi na nogę, siedź prosto. Zadbaj o odpowiednią odległość od komputera i prawidłowe oświetlenie w czasie pracy.
  3. Pozbądź się złych nawyków np. rozmowy przez telefon z aparatem wciśniętym pomiędzy uchem a barkiem.

Bólów kręgosłupa nie należy lekceważyć. Mogą one mieć bardzo przykre konsekwencje dla stanu całego organizmu. Pamiętaj o prawidłowej gimnastyce, która wzmocni mięśnie przykręgosłupowe i zniweluje ryzyko jego skrzywienia.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle kręgosłupa - 4.0/5. Oddano 13 głosy.
Autor artykułu: