Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – osłabiona koncentracja

16 18 20

Chyba każdy miał kiedyś chwilę, gdy przez głowę przechodziły tysiące myśli na raz, skutecznie odciągając nas od powierzonego zadania w pracy. Spadek koncentracji to kolejny objaw zmęczenia.

Niepoukładane myśli

Spadek koncentracji w pracy jest jednym z wielu objawów zmęczenia. Wówczas jedno zadanie, które normalnie wykonujemy w 5 min zajmuje nam 1 godzinę. Szczególnie dotyczy to osób wykonujących pracę, która wymaga od nich ciągłego skupienia i uwagi.

  1. Oczywiście na spadek koncentracji najlepszy jest odpoczynek, sen bądź drzemka. Już 15 min. drzemki pozwala czasami poukładać wszystkie myśli i odzyskać energię. Niestety w pracy nie zawsze jest to możliwe.
  2. Krótka przerwa na świeżym powietrzu – Jeśli mamy taką możliwość zróbmy sobie przerwę i idźmy na obiad do baru poza biurem. Już te kilka minut na świeżym powietrzu może nas skutecznie obudzić i przywrócić świeżość myśli. Otwarcie okna w pomieszczeniu, w którym pracujesz może przynieść podobny efekt.
  3. Kawa, guarana, yerba mate – wszystkie te napoje posiadają w swoim składzie cenną kofeinę, która pobudzi nas i przywróci koncentrację. Pamiętajmy jednak, że jest to efekt chwilowy, po którym znów może nastąpić gwałtowny spadek energii.

Kiedy zmęczenie i bark koncentracji przedłuża się i nie ustępuje, należy skontaktować się z lekarzem. Może być to objaw np. anemii. Możemy także spróbować zmienić swoją dietę i wzbogacić ją w produkty poprawiające koncentrację i pamięć.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – osłabiona koncentracja - 4.2/5. Oddano 9 głosy.
Autor artykułu: