Opinie

 1. Ja zażywałam A-cardin, który tez zawiera rdestowiec japoński. Na początku nic się nie działo. Ale ostatnio zauważyłam, że gdy rano zażyję A-cardin, to wieczorem bardzo źle się czuję: silny ucisk w gardle, serce wali jakbym była przed maturą. Mam nadciśnienie, na które biorę lek Tolura. Wiem, że po Tolura nic mi nie jest. Ja ma złe reakcje na wiele leków, jeden z nich Cliovele (lek hormonalny rozwalił mi system nerwowy, tak na przykład). Doszłam do wniosku, że po A-cardin zaczynaja się ceregiele.

 2. zacznijcie używać naturalnych roślin a nie suplementów i innych dziwadeł od ludzi którym zależy wyłącznie na kasie

 3. Używam kremu do twarzy M.Asam , u po jakimś czasie ok dwóch miesięcy dostałam uczulenia , najbardziej widocznego i dotkliwego w okolicach oczu, najpierw swędzenie później pieczenie no i opuchlizna.

 4. Resweratrol ma wiele innych potencjalnie niebezpiecznych skutkow ubocznych. Niektóre badania wskazaly ze przy obecności konkretnych genow wywoluje i przyspiesza powstawanie raka piersi u myszy. Badania na szczurach wskazaly ze wpływa bardzo mocno na tarczyce – uwaga dla osob mających Hashimoto – może pogorszyć reakcje autoimmunoliczne. Rozszerza tez naczynia krwionośne (jest to fito estrogen) co w przypadku osob ze słabymi naczyniami może prowadzic do wylewow na rekach (najczestszy przypadek).

  Warto uwazac…i czytac najnowsze badania na ten temat – to dość nowy srodek / suplement diety, a historia pokazuje ze nawet witaminy okazaly się szkodliwe jeśli stale suplementujemy się nimi…

  1. Cześć. Mnie właśnie zaczęły pękać naczynia na przedramionach od kiedy zacząłem brać 250 mg. Gdzie jeszcze mogą pękać naczynia krwionośne?
   Trochę mnie to martwi.

 5. Cenne informacje …

 6. Największa ilość resweratrolu występuje w rdestowcu japońskim, z tej rosliny na ogół korzystają producenci suplementów diety. Resweratrol jest trudno przyswajalny przez organizm, a więc najlepiej przyjmować go w formie liposomowej. Rdestowiec japoński, oprócz dostarczania resweratrolu, jest także czołową roślina, jeśli chodzi o zwalczanie boreliozy. Działa na przetrwalniki tej choroby, które umiejscawiają się w komórkach nerwowych, stając się przyczyną wielu poważnych dolegliwości. Dzieje się tak, jeśli z powodu braku charakterystycznych objawów (obrzęk, rumień) lekarz nie rozpozna od razu boreliozy i choroba przechodzi w postać przewlekłą. W postaci przewlekłej stosowanie antybiotyków nie ma już sensu – nie podziałają…

  1. Ja przez zbyt duże dawki resweratrolu nabawiłem się chrypki, z którą mam poważny problem !
   -bo mimo iż lekarz laryngolog mówi że wszystko w porządku i niczego nie stwierdza, to mi ani płukanie gardła ani wit D3 + A nie pomagają.
   Niemiecka wikipedia też przed tym przestrzega !

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *