Plastikowe butelki wody mineralnej mogą wpływać na zdrowie

16 18 20

Latem, wraz z upałami zwiększa się spożycie wody mineralnej. Pakowana jest ona w plastikowe butelki wykonane z tworzywa sztucznego – niestety nie pozostającego obojętnym na nasze zdrowie.

Opakowanie, które wpływa na zdrowie

Na butelce możemy odnaleźć symbol, który oznacza z jakiego tworzywa sztucznego wykonana jest dana butelka. Warto zwracać na to uwagę, bowiem  materiał butelki nie pozostaje obojętny także na nasze zdrowie. Niektóre substancje mogą przechodzić do zamkniętej w butelce wody, a później reagować z organizmem ludzkim.

Najczęściej na butelkach możemy odnaleźć cyfrę jeden zamkniętą w trójkącie. Symbol ten oznacza, że butelka została wykonana z tworzywa sztucznego PET, czyli politereftalanu etylenu. Niestety badania wykazały, że w wodzie zamkniętej w takich butelkach może znajdować się biosfenol A – substancja niebezpieczna dla człowieka. Najlepiej szukać butelek z cyfrą 2 i 5 zamkniętą w trójkącie. Symbole te oznaczają tworzywo sztuczne bezpieczne dla człowieka, a butelki można wykorzystywać wielokrotnie.

Jak widać opakowanie produktów nie tylko spełnia rolę przechowywania żywności, ale może także wpływać na nasze zdrowie. W upalne dni warto kupować wodę mineralną, przelewać ją do szklanych dzbanków, dodać do niej plasterki cytryny, limonki, truskawki czy kiwi i wstawić do lodówki. W ten sposób zmniejszymy niebezpieczne oddziaływanie materiału sztucznego butelki i przygotujemy smaczną i orzeźwiającą lemoniadę!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Plastikowe butelki wody mineralnej mogą wpływać na zdrowie - 4.2/5. Oddano 19 głosy.
Autor artykułu: