Pij zieloną herbatę a nie zapomnisz!

16 18 20

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Bazylei wykazały pozytywne oddziaływanie zielonej herbaty na pamięć. To kolejne prozdrowotne cechy tego cennego napoju.

Zielona herbata wzmacnia pamięć

O zielonej herbacie pisaliśmy już wiele. Regularne picie tego napoju może opóźnić procesy starzenia i chronić przed nowotworem, dzięki zawartości przeciwutleniaczy polifenolowe katcheiny. Ponadto chroni przed zakrzepicą, zawałem serca, udarami mózgu, obniża cholesterol. W zależności od sposobu jej zaparzenia może pobudzić lub uspokoić.

Niedawne badania do listy pozytywnych cech tego napoju dodały następne. Według eksperymentu przeprowadzonego przez grupę naukowców na Uniwerytecie w Baylei zielona herbata poprawia łączność w mózgu, dzięki czemu wzrasta nasza umiejętność zapamiętywania.

W ekspeymencie Borgwardta i Berglingera wzięła udział grupa mężczyzn, którą podzielono na dwie części. Jednej z nich przed wykonaniem testów pamięciowych podano ekstrakt z zielonej herbaty. Na obrazowaniu MIR (magnetic resonance imaging) zauważono lepszą łączność pomiędzy płatem czołowym a ciemieniowym i to właśnie grupa wspomagana działaniem zielonej herbaty lepiej poradziła sobie z zadaniami pamięciowymi.

Wyniki eksperymentu są ważne nie tylko dla studentów przed sesją, którzy szczególnie powinni zadbać o dietę wspomagającą ich pamięć i koncentrację. Po zieloną herbatę powinny sięgnąć również osoby starsze, którym doskwierają kłopoty z pamięcią.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Pij zieloną herbatę a nie zapomnisz! - 4.4/5. Oddano 8 głosy.
Autor artykułu: