Owsianka chroni Twoje dziecko przed otyłością i dba o jego zdrowie!

16 18 20

Owsianka na śniadanie w prosty sposób może stać się pełnowartościowym posiłkiem dbającym o zdrowie Twojego dziecka! Już od najmłodszych lat staraj się budować zdrowe nawyki u swojej pociechy.

Śniadanie idealne

Zamiast słodkich płatków, wypełnionych cukrem zaserwuj swojemu dziecku owsiankę! Do wyboru masz wiele rodzajów płatków owsianych. Jej smak w głównej mierze zależy od dodatków, które do niej dorzucisz. Możesz skomponować śniadanie pełne owoców, orzechów lub gorzkiej czekolady!

Według badania National Health and Nutrition Examination Survey 2001-2010 dzieci spożywające regularnie owsiankę na śniadanie miały o wiele większe spożycie błonnika, witamin, składników mineralnych, a także zdrowych tłuszczów jednonienascyconych i nasyconych. Ponadto owsianka zapobiega występowaniu otyłości w wieku późniejszym, co obecnie stanowi dość duży problem wśród dzieci.

Owsianka powinna stanowić podstawę śniadań Twojego dziecka. Zapewni mu ona zdrowy start i prawidłowy rozwój! Możesz znacząco wpłynąć na jej smak przez różnorodne dodatki. Dzięki temu z pewnością nie będziesz mieć problemu z przekonaniem do niej swojej pociechy!

Literatura:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/26022379

 

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Owsianka chroni Twoje dziecko przed otyłością i dba o jego zdrowie! - 3.8/5. Oddano 10 głosy.
Autor artykułu: