Opinie

  1. Ja miałam w 9 tygodniu ciąży w ciągu 1 tygodnia badanie USG dopochwowe 4 razy, bo byłam na obserwacji w szpitalu z powodu plamień. W tym jedno bardzo długie i dokładne badanie. Dziecko urodziło się całkowicie zdrowe i prawidłowo się rozwija. Gdyby to, co jest w artykule było prawdą, połowa ciąż kończyłaby się komplikacjami, a tak nie jest.

  2. Proszę o podanie źródeł. Bardzo chętnie zapoznam się z badaniami, na które się Państwo powołują.

  3. Brawo za odwagę! Nikt nie pyta matek które urodziły kalekie dzieci (porażenia mózgowe)słynne ADHD w naszych czasach alergie i inne neurologiczne dolegliwości ile razy robiły USG bo o tym się głośno nie mówi.A wiele kobiet powie że co miesiąc chodziły do lekarza(i to często prywatnie)dbały o siebie i takie nieszczęście je spotkało.!!!Miałam w ciąży 6razy robione USG moja córka jest nadpobudliwa i ma opóźniony aparat mowy… Sama doszlam do przyczyn powiedziałam logopedzie o tym USG i ona zapytała się aż tyle???nikt głośno o tym nie mówi bo to kasa jest!!!wstyd żeby aż tak oglupiac ludzi.Wierzylam że dzięki temu USG m wgląd do mojego dziecka.a tak naprawdę narazilam je na to co dzieje się teraz

    1. Wszystko ma swoje wady i zalety i wszystko należy stosować z umiarem. USG może pomóc wykryć wczesne stadia choroby, których leczenie można rozpocząć jeszcze w okresie płodowym. Jednak nadmiar również ma poważne konsekwencje zdrowotne. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo, nie warto przesadzać z częstością badań USG.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *