Nie wszystkie produkty są dobre na śniadanie

16 18 20

Jak wiemy, śniadanie to pierwszy i najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Warto zatem przygotować pożywne i zdrowe śniadanie. Niestety nie wszystkie produkty są polecane na śniadanie. Dowiedz się czego, należy unikać!

Produkty niezalecane na śniadanie

Komponując zdrowe i pożywne śniadanie zwróćmy uwagę na źródła wszystkich składników odżywczych. Ważne jest również, aby mieć na uwadze, że to pierwszy po całej nocy spoczynku posiłek, który trafi do naszego żołądka. Niestety nie wszystkie produkty spożywcze nadają się na śniadanie.

Produkty, które powinniśmy unikać na śniadanie:

  • kawa – spożywana jako jedyny produkt na śniadanie podrażnia żołądek i nie daje wystarczająco dużo energii dla pobudzenia organizmu. Wypijana po zdrowym i pożywnym śniadaniu delikatnie pobudzi organizm i nie stanie się zagrożeniem dla żołądka;
  • cytrusy – kwasy zawarte w tych owocach podrażniają śluzówkę żołądka i mogą powodować nieżyt;
  • zimne, słodkie, gazowane napoje to tylko duża dawka pustych kalorii, które tylko podrażnią żołądek i spowodują nagły wzrost poziomu glukozy we krwi. Ponadto spowalniają trawienie;
  • unikajmy także słodyczy i wszelkiego rodzaju słodkich bułek i babeczek.

Na śniadanie polecamy owsiankę, bądź domowe musli, które łagodnie pobudzi nasz organizm i da energię na cały dzień. Dobrym pomysłem są także placuszki bananowo-orkiszowe.  

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Nie wszystkie produkty są dobre na śniadanie - 4.3/5. Oddano 12 głosy.
Autor artykułu: