Naturalna pasta do zębów z aloesu

16 18 20

Cenne substancje zawarte w aloesie świetnie zwalczają bakterie jamy ustnej, które prowadzą do próchnicy. Aloesowe pasty do zębów działają tak samo, a nawet pod niektórymi względami lepiej niż komercyjne pasty.

Naturalna moc aloesu

Aloes jest nadal mocno niedocenianą rośliną. Jego niezwykle właściwości przyczyniają się do szybszej regeneracji skóry, a także dbają o nasz układ pokarmowy. Cenne substancje, które zawiera także świetnie sprawdzą się w utrzymaniu odpowiedniej higieny jamy ustnej.

Naukowcy z Academy of General Dentistry wskazują, że pasty aloesowe do zębów są tak samo dobre a nawet lepsze od zwykłych komercyjnych past. Należy jednak zwrócić szczególną uwagę na proces produkcji takiego produktu. Niewłaściwe przetwarzanie miąższu aloesu może spowodować jego wyjałowienie. Także nie wszystkie gatunki aloesu nadają się do produkcji past do zębów. Warto przed użyciem skonsultować się z dentystą.

Pasta do zębów to nie jedyne wykorzystanie aloesu. W zaciszu domowym możemy samodzielnie przygotować sok czy nalewkę z aloesu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się jego cennymi właściwościami, a także niezwykłym i orzeźwiającym smakiem.

Literatura:

http://www.eurekalert.org/pub_releases/2009-07/aogd-hpo071709.php

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Naturalna pasta do zębów z aloesu - 4.0/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: