Stan uzębienia wpływa na wygląd twarzy!

16 18 20

Czy wiedzieliście, że stan naszego uzębienia może wpływać na wyraz twarzy? Twarz zacięta, smutna lub wesoła – to może być skutek licznych schorzeń, bądź złego uzębienia!

Zęby kształtują wyraz twarzy

Wybierając się do dentysty możemy nie tylko zaleczyć bolące zęby, ale także zmienić wygląd całej twarzy. Okazuje się, że jej nieatrakcyjny wyraz może być spowodowany schorzeniami uzębienia. Poprawiając je zyskamy nowy, atrakcyjny wygląd!

  • Bruksizm – schorzenie to polega na ciągłym zaciskaniu i zgrzytaniu zębami. Prowadzi to do licznych uszkodzeń szkliwa zębów, występowania próchnicy, a także bólów karku i głowy. Wpływa także na zmianę twarzy. Osoby chorujące na burksizm posiadają twarde rysy twarzy o zaciętym wyrazie. Charakteryzują się rozbudowanymi żwaczami, co powoduje, że twarz ma bardziej kwadratowy kształt i agresywny wygląd. Czasami widoczne jest także zaciskanie szczęki w trakcie mówienia, co potęguje niepokojący wyraz twarzy.
  • Zgryz otwarty – spowodowany nierównomiernym wzrostem szczęk lub ssaniem palca w dzieciństwie. Osoby posiadające zgryz otwarty nieustannie mają uchylone usta, co powoduje, że ich wyraz twarzy sprawia wrażenie roztargnionej i wiecznie zdziwionej.
  • Uśmiech dziąsłowy – spowodowany jest nieprawidłowym ustawieniem zębów bądź nadpobudliwością mięśnia górnej wargi. Osoby posiadające taki uśmiech często uważane są za wesołków. Uśmiechają się zawsze szczerze i otwarcie, nawet w sytuacjach, w których tego nie chcą.
  • Brak zębów trzonowych – brak zębów trzonowych powoduje zanik kości szczęk, co powoduje zmiany rysów twarzy. Owal twarzy opada, pojawiają się bruzdy nosowo-wargowe. Twarz wygląda smutno.
  • Krzywy zgryz  i gotyckie podniebienie – osoby takie posiadają za wysokie sklepienie podniebienia, które powoduje zaburzenia pracy układu krwionośnego i limfatycznego wokół oczodołów. Skóra w tych okolicach jest niedotleniona, przez co staje się ciemniejsza. Osoby takie wyglądają na wiecznie niewyspane.

Na każde z powyższych schorzeń jest metoda. Czasami wymagają specjalistycznych aparatów bądź implantów. Jak się okazuje dentysta nie tylko leczy nasze zęby, ale także poprawia wygląd twarzy!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Stan uzębienia wpływa na wygląd twarzy! - 2.9/5. Oddano 9 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Bogumila 03.01.2020, 12:13

    Mam tem problem Mam krzywo założony gorny most zębowy bez 3 zebów trzonowych z każdej strony Przeżywam dramat i szukam pomocy.Moja twarz opadla , 2 gabinety nie podjęły się poprawy Czekam na odpowiedź z 3ciego już dość długo. Nie wiem gdzie mam się zgłosić.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone