Na wakacjach pływaj jak najwięcej!

16 18 20

Wiele osób na swój urlop wybiera miejsca w pobliżu wody – miejscowości nadmorskie lub w pobliżu jezior. Woda daje nie tylko możliwość ochłody, ale także świetnego treningu!

Aktywny wypoczynek

Urlop powinien być czasem odpoczynku. Wiele jednak osób kojarzy odpoczynek z leniwym wylegiwaniem się na plaży i podjadaniem nie do końca zdrowego jedzenia. Jeśli normalnie trzymamy się restrykcyjnej diety, krótki odpoczynek od niej może nam przynieść wiele dobrego. Jednak dla osób, które nie są na ścisłej diecie, wakacje stają się dodatkowym usprawiedliwieniem dla złej diety.  

Podobnie jest z aktywnością fizyczną. Dlaczego urlop zawsze musi polegać na leniuchowaniu. W końcu mamy więcej czasu i możemy nasz trening lepiej zaplanować, połączyć z innymi aktywnościami, które udostępnia nam miejsce, w którym odpoczywamy. Jeśli odpoczywasz blisko jeziora bądź nad morzem – zacznij pływać. Oczywiście zachowując przy tym wszelkie zasady bezpieczeństwa.

W ciepłe dni nie każdy jest w stanie biegać, czy grać w tenisa. Rozgrzane słońcem powietrze może nas skutecznie odwieść od wszelkiej aktywności. Nad wodą zazwyczaj powietrze jest chłodniejsze, a pływając jednocześnie chłodzimy nasze ciało. Ponadto pływanie przyniesie nam wiele innych korzyści takich jak:

  • w czasie 30 min spalimy więcej kalorii niż przy bieganiu, ponadto równomiernie obciążymy wszystkie mięśnie, nie obciążając przy tym stawów;   
  • to idealny trening dla kręgosłupa. Osoby wykonujące pracę w pozycji siedzącej bądź stojącej powinny na stałe włączyć pływanie do swojego planu dnia;
  • pływanie świetnie wpływa na układ oddechowy i krwionośny,
  • przyspiesza metabolizm i obniża cholesterol;
  • pływanie to jeden z najlepszych sposobów walki z cellulitem.

Wykorzystajmy nasz urlop i odpoczywajmy aktywnie. Sport najlepiej redukuje napięcie i stres. Dzięki niemu powrócimy do pracy wypoczęci i zrelaksowani.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Na wakacjach pływaj jak najwięcej! - 3.6/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: