Na długie wyprawy wakacyjne zabierz ze sobą suszone owoce!

16 18 20

Wakacje to czas urlopów i odpoczynku. Jednak niektórzy wolą wakacje spędzać aktywnie. Gdziekolwiek się znajdziemy, jakikolwiek sport będziemy uprawiać, warto mieć przy sobie suszone owoce!

Aktywne wakacje

Zamiast leżeć plackiem na plaży, czy popijać drinki w cieniu palm, niektórzy wybierają wymagające wyprawy górskie, spływy kajakowe albo kolarstwo górskie. Oprócz zapewnienia sobie maksimum bezpieczeństwa przez zabranie odpowiedniego sprzętu ważne jest również to co zabierzemy ze sobą do jedzenia. W każdym z tych sportów nagłe osłabienie organizmu z powodu braku energii może skończyć się tragicznie.

Aby zapobiec nagłemu osłabieniu, warto mieć ze sobą kaloryczne produkty. W tym wypadku dobrze, jeśli będą dostarczać węglowodanów prostych, które szybko naładują nas niezbędną energią. Świetnie do tego nadają się suszone owoce. Są łatwe w transporcie – nie obijają się, a sok z nich nie wypływa, zajmują o wiele mniej miejsca i są lżejsze od świeżych owoców. Co najważniejsze dostarczają mnóstwa niezbędnej energii. 100 g owoców dostarcza średnio 300 kcal. Ponadto owoce posiadają także wiele witamin i składników mineralnych, które w czasie wysiłku są wydalane z organizmu w większych dawkach.

Pamiętajmy jednak o odpowiednim nawodnieniu, bowiem suszone owoce nie dostarczą nam w przeciwieństwie do świeżych pysznego soku. Warto więc przygotować wcześniej domowy napój izotoniczny, który również dostarczy energii oraz nawodni organizm.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Na długie wyprawy wakacyjne zabierz ze sobą suszone owoce! - 5.0/5. Oddano 4 głosy.
Autor artykułu: