Dieta i odpowiednia waga wpływa na wzrost IQ w pierwszych miesiącach życia

16 18 20

Naukowcy dowodzą, że na wzrost IQ duży wpływ ma wielkość czaszki po urodzeniu, a także jej wzrost oraz waga dziecka w pierwszych miesiącach życia. Wskazali także na produkty spożywcze, które wspomagają rozwój inteligencji u dzieci.

Niemowlęca inteligencja

Naukowcy z University of Adelaide dowodzą, że większy obwód głowy zaraz po urodzeniu wskazuje na większą pojemność mózgu dziecka, co przekłada się na większa inteligencję. Szybki wzrost masy ciała zachodzący w pierwszych 4 tygodniach również ma przełożenie na większa inteligencję niemowlęcia, szczególnie inteligencji werbalnej.

Dla rodziców, którzy dbają o prawidłowy wzrost swoich pociech, nie tylko fizyczny, ale także intelektualny, cenną wiadomością mogą być rezultaty badań opublikowanych w Perspectives on Psychological Science. Naukowcy podkreślają niezwykle ważny wpływ kwasów omega-3 w diecie dziecka i kobiety ciężarnej. Ich spożywanie spowodowało wzrost IQ nawet o 3,4 punkty.

Kwasy omega-3 są niezwykle ważnym składnikiem diety dziecka i dorosłego. Ich obecność w posiłkach powinna być obowiązkowa. Kwasy omega-3 zgodnie z opinią naukowców zadbają o nasze zdrowie fizyczne, jak i dobrą kondycję intelektualną.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Dieta i odpowiednia waga wpływa na wzrost IQ w pierwszych miesiącach życia - 3.8/5. Oddano 4 głosy.
Autor artykułu: