5 pozytywnych dla urody właściwości papryki

16 18 20

Papryka nie tylko poprawia stan naszego zdrowia, ale także naszej urody. Dziś przedstawiamy właściwości papryki, które pozwolą Wam zachować zgrabną sylwetkę, piękną skórę i opóźnić procesy starzenia!

Papryka na urodę

Do wyboru mamy żółtą, czerwoną, zieloną i ostrą paprykę. Każda z nich różni się nieco składem, ale każdą z nich warto włączyć do swojej diety. To nie tylko bogactwo licznych witamin i składników mineralnych, ale także właściwości, które pozwolą wydobyć wasze naturalne piękno!

  1. Ostre papryczki dzięki zawartości kapsaicyny przyspieszają proces spalania tłuszczu. Osoby z wrażliwym układem pokarmowy powinny je stosować ostrożnie.
  2. Dla zachowania pięknej i szczupłej sylwetki pomoże także fakt, że papryka przyspiesza motorykę jelit, wspomaga trawienie, dzięki czemu przyspiesza metabolizm i zapobiega odkładaniu się tłuszczu. Biorąc również pod uwagę małą kaloryczność papryki to idealna przekąską dla osób odchudzających się.
  3. Papryka zawiera dużo witamin, minerałów i antyoksydantów, dzięki nim dba o skórę, włosy i paznokcie. Poprawia wygląd cery i działa przeciwzmarszczkowo.
  4. Papryka pomaga w usuwaniu toksyn z organizmu, które również mogą być przyczyną złego stanu skóry.
  5. To niepozorne warzywo to także źródło naturalnych antyoksydantów, które chronią organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników, które np. przyspieszają starzenie się organizmu.

Papryka jest warzywem, które w kuchni sprawdzi się wprost idealnie. Pasuje do każdego dania, a także jako samodzielna przekąska. Polecamy wam wypróbowanie potrawki z kurczaka!

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
5 pozytywnych dla urody właściwości papryki - 4.3/5. Oddano 11 głosy.
Autor artykułu: