Zdrowa dieta dla leniwych – pierwszy krok zakupy!

16 18 20

Nikt nie powiedział, że zdrowe odżywianie wymaga od Ciebie ogromnego pokładu energii i czasu. Dziś przedstawimy parę wskazówek, które już w sklepie pozwolą Ci wybrać produkty zdrowe i niewymagające długiej obróbki.

Zakupy dla leniwych

Wiele osób posiada cały zestaw wymówek, które nie pozwalają im zmienić swojego stylu życia na zdrowy. Jednym z nich jest brak czasu. Nie ma czasu, aby zastanowić się nad swoim posiłkiem, nie ma czasu, aby pół godziny pójść pobiegać. Co zrobić, skoro nasza codzienność jest jak mgnienie oka i nie ma czasu?

Czas jest, tylko trzeba chcieć, aby go dobrze wykorzystać. My jednak rozumiemy, że dla leniwych zawszę będzie to problem, dlatego specjalnie dla nich mamy parę wskazówek, które pozwolą zrobić ten pierwszy – najtrudniejszy krok w stronę zdrowego stylu życia.

Na zakupach wybieraj produkty, zdrowsze niż te gotowe, wysokoprzetworzone i pełne niepotrzebnych konserwantów i chemii. Wybieraj również takie, które nie wymagają długiej obróbki termicznej np.:

  • mrożonki – kompozycje warzyw na patelnię, które w 10 min są gotowe do zjedzenia;
  • mrożone ryby – równie szybko przygotujesz je na patelni, bądź w piekarniku;
  • konserwy – a dokładnie warzywa w puszce np. cieciorka, soczewica, czy fasola. Idealnie uzupełnią danie o cenne białko, witaminy i składniki mineralne;
  • płatki błyskawiczne – owsiane, gryczane, jaglane. Z dodatkiem słodkich rodzynek, bądź gorzkiej czekolady staną się o wiele zdrowszą alternatywą słodkich płatków śniadaniowych;
  • drobne makarony pełnoziarniste – szybciej się gotują i dostarczają zdrowszych węglowodanów złożonych.

Jak widać w sklepie znajdziemy produkty, które następnie szybko przygotujemy. Z pewnością są one zdrowsze od szybkich, gotowych dań, które wystarczy podgrzać w mikrofalówce. Pamiętajcie, że im mniej przetworzony produkt tym jest on zdrowszy.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zdrowa dieta dla leniwych – pierwszy krok zakupy! - 3.7/5. Oddano 231 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Asia 16.06.2020, 12:43

    Warzywa w puszce i ogólnie konserwy, moim zdaniem, są słabe. Cieciorkę, fasolę lepiej moczyć i ugotować.

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone