Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle głowy

16 18 20

Nieznośny ból głowy, który zaczyna się już w pracy i ciągnie się przez cały powrót do domu, aż w końcu jesteś zmuszony wziąć środek przeciwbólowy. Ten rodzaj bólu towarzyszy wielu zmęczonym po całym dniu pracy osobom. Jak sobie z nim radzić?

Otępiający ból głowy

Ból głowy może mieć wiele przyczyn. Warto więc, zanim sięgniemy po kolejne opakowanie tabletek przeciwbólowych, wyeliminować sytuacje, które nasilają ten nieznośny ból.

  1. Stres – sytuacje stresowe powodują zwiększoną produkcję kortyzolu, który zwiększa napięcie mięśniowe, przyspiesza akcje serca i powoduje zwiększone ciśnienie tętnicze. Stres jest obecny prawie w każdej sytuacji, a w pracy wręcz nas nie opuszcza.
  2. Zbyt mała ilość snu – brak snu oddziałuje na szereg procesów zachodzących w naszym organizmie. Powoduje zmęczenie już o poranku i ból głowy wieczorem.
  3. Niewygodna pozycja w czasie pracy – np. złe ustawienie oświetlenia czy odległości od monitora komputera. Nasze oczy szybciej się meczą, to także powoduje bóle głowy odczuwane po przyjściu do domu.

Jaki zatem jest sposób na ból głowy? Odpowiednia higiena snu, zakładająca wystarczającą dla zregenerowania organizmu ilość snu, a także odpowiednią pozycję głowy na poduszce, która zminimalizuje ból karku. Relaks powinien na stałe wpisać się w nasz rozkład zajęć. Zarezerwujmy sobie krótką chwilę tylko dla siebie, może być to zarówno aktywny wypoczynek, jak i chwila medytacji czy kąpiel z aromatycznymi olejkami. Uspokoi to nasze skołatane nerwy i doda sił na kolejny dzień pełen wyzwań. Pamiętajmy także o prawidłowej pozycji w czasie siedzenia przed komputerem.

Na ból głowy może pomóc nam także odpowiednio skomponowana dieta, szczególnie jeśli zmagamy się z migrenowym bólem głowy. Warto znać zalecenia dietetyczne w przypadku migreny i komponować swoje posiłki zgodnie z nimi. Dzięki temu pozbędziemy się dokuczliwego bólu głowy.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sposoby na skuteczne zwalczanie zmęczenia – bóle głowy - 3.5/5. Oddano 4 głosy.
Autor artykułu: