Opinie

  1. Pani Martyno,
    Czy dobrze rozumiem, że studiując na kierunku dietetyka, poleca Pani napoje “Oshee, powerade, izostar” czy nawet coca-colę, wszystkie niezdrowe, a dodatkowo zawierające wiele substancji chemicznych, cukrów oraz konserwantów?
    Wystarczy przeczytać kilka artykułów choćby i na tej czy innych stronach o wymienionych napojach lub przeczytać etykietę w sklepie, aby wiedzieć, że należy się trzymać od takich niebezpiecznych napojów z daleka.
    Czy nie lepiej jest polecić tylko zdrowe płyny/napoje (po części Pani to zrobiła), dla przykładu:
    Napój hipotoniczny – woda z kranu przegotowana i ostudzona, woda źródlana (a może mineralna lub inne typu wysoko/nisko zmineralizowana) z uwagą o zanieczyszczeniu butelek cząsteczkami plastiku (ostatnio badała to organizacja międzynarodowa WHO – World Health Organization, a teraz bada jak plastik z butelek ma wpływ na nasze zdrowie, info na google),
    Napój izotoniczny – najlepiej własnej roboty, przepisy na tej i innych stronach
    Napój hipertoniczny – świeżo wyciśnięte soki owocowe lub te “nie z koncentratu”, jednodniowe
    PIszę ten komentarz po to, aby ktoś kto czyta Pani artykuł nie zaszkodził sobie spożywaniem napojów wymienionych na początku lub ewentualnymi niedopowiedzeniami jak w przypadku rodzaju wody czy groźnych butelek plastikowych.

    Pozdrawiam,
    M.

    1. Autorka tekstu wskazuje, że przedstawione napoje polecane są dla wąskiej grupy osób, m.in. sportowców oraz osób ciężko pracujących fizycznie. Wysoka zawartość cukru wpływa bowiem korzystnie na szybką regenerację glikogenu w mięśniach.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *