Profilaktyka rozstępów – jak się chronić przed rozstępami

16 18 20

Rozstępy potrafią uprzykrzyć nam życie. Małoestetyczne paski na skórze, które nie chcą zniknąć potrafią dokuczyć, szczególnie kobietom. Jak się przed nimi bronić i jak sobie z nimi radzić?

Parę sposobów na rozstępy

Rozstępy pojawiają się w chwili, gdy szybko przybieramy na wadze lub rośniemy, a nasza skóra nie jest na tyle elastyczna, aby w szybkim czasie rozciągnąć się do pożądanej wielkości. Jeśli zaczynamy zauważać, że nasz rozmiar dość szybko się zmienia, warto zastosować odpowiednią profilaktykę, aby zapobiec występowaniu rozstępów.

Po pierwsze warto wzbogacić swoją dietę w odpowiednie witaminy i składniki mineralne, które zapewnią skórze odpowiednią elastyczność, czyli witaminę K i cynk.

Warto także stosować masaże na najbardziej zagrożone miejsca. Do tego można użyć oliwki – nawet zwykła oliwka dla dzieci, może w tym przypadku przynieść pożądane rezultaty. Można także zastosować olej migdałowy z dodatkiem olejku rumiankowego, który rozświetli skórę, a oraz olejku lawendowego.

O skórę należy dbać zarówno zewnętrznie, jak i od wewnątrz. Dowiedz się jakie składniki mineralne powinny szczególnie być obecne w Twojej diecie, aby cieszyć się skórą nie tylko pozbawiona rozstępów, ale także młodą i gładką.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Profilaktyka rozstępów – jak się chronić przed rozstępami - 4.2/5. Oddano 10 głosy.
Autor artykułu: