Olej musztardowy – właściwości. Olej musztardowy na włosy.

16 18 20

Olej musztardowy to stosunkowo słabo znany produkt obecny na naszym rynku. Popularny jest szczególnie w Indiach, gdzie stosowany jest zarówno do celów spożywczych, jak i kosmetycznych. To drugie zastosowanie jest coraz popularniejsze także w Polsce. Przeczytaj i dowiedz się jakie korzyści może przynieść Twoim włosom!

Olej musztardowy

Olej musztardowy to tłuszcz uzyskiwany z ziaren gorczycy. Charakteryzuje się intensywną żółtą barwą oraz typowym, mocnym zapachem. W swoim składzie zawiera wiele wartościowych składników odżywczych, m.in. selen, cynk, wapń, żelazo, magnez, beta-karoten oraz kwasy Omega-3, a także witaminy z grupy B, Witaminę A, E, K i C. W Polsce jest jeszcze stosunkowo słabo znanym produktem, jednak w Indiach powszechnie stosowany jest zarówno w celach spożywczych, jak i kosmetycznych. Można go znaleźć w niektórych sklepach jak np. Tesco, czy tych oferujących produkty tzw. „kuchni świata”.

Olej musztardowy – właściwości

Udowodniono niesamowite właściwości oddziałujących na skórę głowy oraz włosy. Odnotowuje się jego aktywność przyspieszającą porost włosów. Ze względu na obecność witaminy A oraz magnezu czy żelaza powoduje nie tylko szybszy wzrost włosa, ale także wzmocnienie i polepszenie jego kondycji. Dodatkowo znakomicie nawilża skórę głowy, co wpływa pozytywnie na cebulki włosowe. Ponadto olej musztardowy zapobiega nadmiernemu wypadaniu włosów. Właśnie z tego powodu produkt ten ma rzesze fanów, które bez zastanowienia wmasowują go sobie w skórę głowy. Poprzez regularne stosowanie nadaje włosom blask i witalność, a nawet niwelują problem łupieżu. Co ciekawe skuteczny jest też w przypadku natłuszczania i odżywiania naskórka. Warto po niego sięgnąć szczególnie w obecnym okresie zimowym, szczególnie przez osoby skarżące się na zimne stopy i dłonie. Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku uszkodzonej i podrażnionej skórze, zaleca się wówczas unikanie jego stosowania, gdyż może wywołać pieczenie.

Olej musztardowy na włosy

Jak już wcześniej wspomniałam olej musztardowy idealnie nadaje się do stosowania poprzez wmasowywanie w skórę głowy czy olejowanie włosów. Poprzez swoje działanie, dzięki obecności składników aktywnych, wpływa na polepszenie struktury włosa, stymuluje jego porost, jednocześnie hamując wypadanie. Dodatkowo wpływa efektywnie na cebulki włosowe poprzez nawilżający wpływ na skórę głowy. Co więcej redukuje przesuszanie, a w niektórych przypadkach i przetłuszczanie włosów.

Stosując go na włosy należy zachować ostrożność ze względu na predyspozycję do odbarwiania włosów, szczególnie uwidocznioną u blondynek. Może także powodować powstanie żółtych refleksów. W tym celu najlepiej niewielką ilość oleju wetrzeć w skórę głowy lub też nałożyć większą ilość oleju na całą długość włosów i pozostawić na jakiś czas. Najlepiej rozpocząć od okresu 30 minut przed umyciem, a następnie czas ten wydłużać. Po jakimś czasie można pozostawić olej na całą noc, jednak należy pamiętać o tym, iż produkt ten brudzi, zatem na poduszkę najlepiej coś nałożyć (np. bawełnianą koszulkę). W przypadku pierwszego kontaktu z olejem musztardowym warto wykonać na początku olejowanie samej skóry, a następnie, jeśli nie wywoła to podrażnień, olejowanie na całej długości włosów.

Podsumowując olej musztardowy jest produktem idealnie nadającym się do suchych i łamliwych włosów, w efekcie po regularnym stosowaniu otrzymujemy widocznie grubsze kosmyki o polepszonej strukturze i witalności. Pamiętajmy jednak o jego skłonności do odbarwiania barwy włosów. W przypadku braku jakichkolwiek skutków ubocznych, które zwykle przejawiają się podrażnieniem lub pieczeniem skóry, można stosować go codziennie bez żadnych obaw,

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Olej musztardowy – właściwości. Olej musztardowy na włosy. - 5.0/5. Oddano 2 głosy.
Autor artykułu:
, Dietetyk z zamiłowaniem do zawodu. Szczególnym zainteresowaniem darzy dietetykę kliniczną, której różne koncepcje i nowości na bieżąco weryfikuje z aktualnymi i rzetelnymi badaniami naukowymi.