Najdziwniejsze diety świata – nie daj nabić się w butelkę!

16 18 20

Obsesja na punkcie szczupłej sylwetki stała się nieodłącznym elementem naszej codzienności. W osiągnięciu wymarzonej figury często szukamy dróg na skróty. Szczupła sylwetka to dla niektórych pragnienie, dla którego są w stanie zrobić wszystko. Często kieruje nami lenistwo i niecierpliwość, które prowokują do wyboru szybkich rozwiązań.  Efektem tego są irracjonalne diety, które nie tylko są nieskuteczne, ale również potrafią być niebezpieczne. Oto kilka z nich:

Najdziwniejsze diety świata

Dieta biblijna

Czyli schudnij z boską pomocą 10 kg w 40 dni! Polega na traktowaniu pisma świętego, jako książki kucharskiej – wyklucza wieprzowinę i nakazuje łączyć potrawy w ściśle określony sposób. Autor diety namawia też do spożywania warzyw wyłącznie w surowej postaci i wyklucza produkty odzwierzęce. Ciekawe, co na to księża.

Dieta śpiącej królewny

Opiera się na przekonaniu, że im więcej śpisz, tym mniej spożywasz pokarmów. Jedyne co musisz zrobić to zmusić się do jak największej ilości snu. Często w tym celu stosuje się środki farmakologiczne, pomagające odpłynąć w objęcia Morfeusza. Wyznawcą tej diety był sam Elvis Presley, aż do momentu, kiedy zaczął mieć problemy z zawiązywaniem własnych butów.

Dieta tasiemcowa

Nie masz ochoty rezygnować z ukochanych chipsów i słodyczy? Nie ma problemu! Zawsze możesz sprowadzić sobie pomocnika. Wystarczy, że zażyjesz tabletkę z niespodzianką w postaci tasiemca. Efekty są fantastyczne, ale skutki stosowania tej diety bywają tragiczne. Taka forma odchudzania nie tylko wyniszcza organizm, ale również może doprowadzić do śmierci. Przeczytaj więcej na temat skutków ubocznych stosowania diety tasiemcowej.

Dieta niebieskich okularów

Jak zastosować dietę niebieskich okularów? Nic prostszego! Wystarczy, że ubierzesz niebieskie okulary, a ochota na jedzenie sama minie. Według twórców diety błękit sprawia, że potrawy wyglądają mniej apetycznie, a człowiek jest bardziej zrelaksowany. Brzmi bajecznie i ta dieta taka właśnie jest – nikt jak dotąd nie udowodnił jej skuteczności.

Dieta HCG

Samozwańczy dietetyk Kevin Trudeau w swojej książce „Lekarstwo na utratę uwagi” próbuje udowodnić, że hormon HCG hamuje apetyt, co sprzyja utracie wagi. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że wymieniony hormon znajduje się w… moczu ciężarnych kobiet i samic zwierząt! Zwolennikom diety życzę smacznego.

Wyciąg z alg morskich używany wraz z mydłem podczas kąpieli pomaga spalić tkankę tłuszczową.

Wyciąg z alg morskich używany wraz z mydłem podczas kąpieli pomaga spalić tkankę tłuszczową.

Dieta prysznicowa

Niektórzy wierzą, że wyciąg z pewnych alg morskich używany wraz z mydłem, wnika w skórę i likwiduje tkankę tłuszczową. Metoda ta pochodzi z Chin, a cena algowego mydła wynosi około 20$. Dieta nie powoduje żadnych skutków ubocznych, ale nie istnieją też żadne dowody, które potwierdziłyby cudowne działanie kosmetyku.

To tylko kilka wybranych diet, które subiektywnie uznałam za najdziwniejsze. Niestety przeszukując internet możemy natknąć się na wiele „wspaniałych diet cud”, które obiecują skuteczną redukcje równowagi w krótkim czasie.

W czasach, kiedy każdy może zostać specjalistą od odchudzania warto, zachować zdrowy rozsądek i nie ufać metodom, które oferują ekstremalne rozwiązania. Pójście na skróty w tym przypadku może skończyć się nie tylko efektem jojo, ale również poważnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Nie warto ryzykować, bo zdrowie mamy tylko jedno!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Najdziwniejsze diety świata – nie daj nabić się w butelkę! - 3.6/5. Oddano 12 głosy.
Autor artykułu:
, Autorka bloga "Dietetyczne niebo". W żywieniu podkreśla ogromną rolę psychiki, stąd jej głównym zainteresowaniem jest Psychodietetyka.