Opinie

  1. Bardzo dobry artykuł , językiem zrozumiałym dla ludzi bez wykształcenia medycznego a wiec spełnia swoje funkcje- czyli edukuje.

  2. Czy ktos z Panstwa wie cokolwiek o przedawkowaniu wit D 2.Lekarz zapisal mi wit D2 poniewaz po badaniach wyszlo,ze mam niedobor.Powinnam brac jedna tabletke na tydzien a ja bralam codziennie 50.000 unit Teraz bardzo sie boje co bedzie ze mna !Moze ktos cos wie,bardzo prosze o wiadomosc.Pozdrawiam!

  3. czym rozni sie calcium citrate odcalcium carbonate? ktory wapn jest lepszy I latwiej przyswajalny?

  4. Artykuł ciekawy polecam wszystkim,ja osobiście ”wyleczyłam” nadciśnienie właśnie suplementami wapnia,potwierdzam zgadza się w 100%

  5. Bardzo interesujacy artykul,przystepnie i ciekawie napisany

  6. Świetnie napisany, wyczerpujący artykuł. Bardzo przystępny język i obrazowo wyjaśnione pojęcia. Wiele popartych przykładami dowodów. Ukłon w stronę autora 🙂 Genialne.

  7. Bardzo ciekawy artykuł. Trochę do mleka zniechęciły mnie informacje , który niedawno przeczytałam. Tak na prawdę pogubiłam się co jest prawdą, a co nie. Moje dziecko jeszcze pije mleko z mojej piersi, dodatkowo podaję Vita D także wiem, że jest zdrowe. Jednak mam mieszane uczucia na temat mleka krowiego.

    1. Jeśli karmisz piersią to super , jedz sama produkty z duża ilością wapnia, ja np jadłam ciasto makowiec i mielilam nasiona sezamu i jadłam je z jogurtem . Czytałam kiedyś żeby organizm dobrze przyswoił wapń to trzeba tez zadbać o dostarczenie manganu, zreszta poczytaj sama!

    2. Jeśli dziecko nie ma uczulenia, nie ma się czego obawiać. W przypadku jednak alergii na mleko krowie bądź co gorsza nietolerancji, należy szybko wyeliminować je z diety dziecka, polecamy nasz artykuł na ten temat który przeczytasz tutaj

  8. Zbyt duży szum informacyjny. Artykuł mnie nie zaciekawił choć jestem dietetykiem

    1. Artykuł zbiera najważniejsze fakty o wapnie w jednym miejscu, stąd pewnie takie wrażenie.

  9. Możesz wskazać konkretny fragment we wpisie i artykule, o którym piszesz?
    Pytam, ponieważ sytuacja, o której piszesz moim zdaniem nie ma miejsca. Nasi autorzy przygotowują artykuły w oparciu o bogatą literaturę naukową, sięgają do najnowszych badań i uzupełniają je swoim doświadczeniem zarówno osobistym jak i zawodowym.
    Poza tym z tego, co widzę, artykuł, do którego nawiązujesz, ma kilkadziesiąt przypisów.

  10. Proponuję podać źródło, ponieważ większość informacji tutaj zawartych pochodzi z artykułu poglądowego „Wapń a nadciśnienie tętnicze” autorstwa Urszuli Brzezińskiej, Teresy Kosickiej oraz Andrzeja Tykarskiego.

Napisz swoją opinię

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *