Miód manuka skuteczny w prewencji zakażania Helicobacter pylori

16 18 20

Ten popularny ostatnimi czasy miód może skutecznie pomóc w leczeniu zakażenia Helicobacter pylori. Jednak to tylko jedna z niezwykłych właściwości tego nowozelandzkiego smakołyku.

Miód manuka na zakażenia Helicobacter pylori

Helicobacter pylori to groźna bakteria, której obecność w przewodzie pokarmowym może znacznie osłabić nasze zdrowie. Wskazuje się ją jako jedną z przyczyn wrzodów żołądka i dwunastnicy. Ponadto żywi się żelazem i powoduje jego niedobory, co może prowadzić do wystąpienia anemii.

Możemy również wprowadzić działania prewencyjne, aby uchronić się przed zakażeniem. W tym celu polecamy miód manuka. Ostatnio stał się hitem na rynku zdrowej żywności, dlatego z pewnością nie będziecie mieć problemów z jego zakupem. Regularne spożywanie miodu manuka może was skutecznie ochronić przed zakażeniem Helicobaster pylori, wszystko dzięki zawartości substancji zwanej methylglyoxalu.

Miód manuka świetnie radzi sobie także z innymi chorobami. W okresie zwiększonego ryzyka na przeziębienia i grypy sprawdzi się idealnie. Ponadto polecany jest osobom borykającym się z trądzikiem, a także cukrzykom.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Miód manuka skuteczny w prewencji zakażania Helicobacter pylori - 3.5/5. Oddano 40 głosy.
Autor artykułu: