Kiwi idealne dla osób z wysokim ciśnieniem!

16 18 20

Każdy z pewnością jadł ten słodko-kwaśny mały i owłosiony owoc. Jest wprost idealny na przekąskę i dodatek do musli. Czy wiedzieliście, że kiwi może skutecznie obniżyć ciśnienie krwi i zadbać o cały układ krążenia?

Kiwi dobre na serce

Owoce to idealne źródło witamin, składników mineralnych i innych cennych składników odżywczych. Niektóre z nich posiadają także właściwości lecznicze i wspomagające prewencję wielu chorób. Jednym z takich owoców jest właśnie małe, niepozorne kiwi.

Kiwi posiada między innymi witaminę C i E, a także cenne przeciwutleniacze. Chroni przed zakrzepicą i udarami, a także zmniejsza ryzyko nowotworów. Osoby z wysokim ciśnieniem także powinny włączyć kiwi do swojej diety. Już trzy kiwi dziennie może skutecznie obniżyć ciśnienie krwi i zadbać o serce!

Udowodnili to naukowcy z Oslo w badaniu przeprowadzonym na grupie 118 osób o podwyższonym ciśnieniu krwi. Do ich diety włączyli 3 kiwi na dzień. Dzięki tej niepozornej zmianie w jadłospisie ich ciśnienie obniżyło się o ok. 3,6 mmHg.

Kiwi świetnie nadaje się na przekąskę, składnik owocowych sałatek czy dodatek do porannego musli. Polecamy Wam również wypróbowanie naszego zielonego koktajlu, który przygotowany jest na bazie szpinaku i kiwi!

Kup dietę online – od dietetyka
Zobacz również:
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Kiwi idealne dla osób z wysokim ciśnieniem! - 3.9/5. Oddano 9 głosy.
Autor artykułu: