Jedzenie na dalekie i bliskie podróże

16 18 20

Dni stają się coraz cieplejsze, dlatego coraz chętniej wyjeżdżamy zarówno w te dalekie podróże, jak i te nieco bliższe. Co zabrać ze sobą do jedzenia, aby nie czuć dyskomfortu spowodowanego spędzaniem długiego czasu w środkach transportu?

Dieta w czasie podróży

Wiele osób cierpi na chorobę lokomocyjną. Jej objawy są nieprzyjemnie i potrafią zepsuć nawet najdłużej wyczekiwaną podróż. Oprócz środków farmakologicznych, które ochronią nas przed jej skutkami, warto również wspomóc się odpowiednim posiłkiem przed i w czasie podróży. Lekki i niezalegający obiad przed podróżą z pewnością załagodzi nudności spowodowane chorobą. Warto także sięgnąć po niezawodny imbir.

Na swój posiłek powinny spojrzeć także osoby nie mające problemów z chorobą lokomocyjną. Odpowiednia dieta pomoże przetrwać długie godziny w podróży bez przykrych problemów żołądkowych. Przed podróżą zatem unikaj produktów moczopędnych, powodujących zaparcia, wzdęcia, czy produktów o działaniu przeczyszczającym.

Do plecaka nie zapomnij zabrać ze sobą wody, niegazowanej, mineralnej. Nie zabieraj ze sobą produktów szybko psujących się. Wybierajmy dania lekkostrawne, pełne warzyw, a także owoce na podwieczorek. W czasie przerw unikaj jedzenia fast foodów. Jedz regularnie i małe porcje. Dzięki temu unikniemy problemów trawiennych, które tylko zepsują nam długo oczekiwaną podróż.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Autor artykułu: