Ciało z nową głową czy głowa z nowym ciałem?

16 18 20

Przeszczep głowy? Ale czy to w ogóle możliwe? Jak twierdzi prof. Sergio Canavero: tak! Już za dwa lata będzie w stanie przeprowadzić zabieg przeszczepienia głowy u  człowieka i jak podaje, pacjent po zabiegu powróci do pełnej sprawności.

Operacja przeszczepu głowy

Już wcześniej naukowcy i lekarze zastanawiali się i podejmowali próby przeszczepiania głowy u różnych zwierząt, jednak bez powodzenia.

W czasopiśmie Gemini pojawiła się wypowiedź prof. Canavero na temat planowanego w przyszłości przeszczepu głowy, który zakończyć ma się sukcesem. Otóż prof. planuje pobrać głowę dawcy, nie nadającą się do normalnego użytku, a która ma stanowić materiał na sprawne ciało i przeszczepić osobie, która z kolei zachowała prawidłowe funkcje mózgu, natomiast jej ciało jest niesprawne. Ma to na celu leczenie osób sparaliżowanych oraz z niewydolnością wielonarządową.

Po całej skomplikowanej procedurze przeszczepu, pacjent ma być utrzymywany przez okres 4 tygodni w śpiączce, a po rocznej, intensywnej rehabilitacji ma zostać przywrócona mu zdolność poruszania się.

Wielu naukowców bardzo sceptycznie podchodzi do pomysłu prof. Canavero, wątpiąc w możliwość przeprowadzenia tak trudnej operacji. Zapewne już niedługo się przekonamy, czy pierwszy przeszczep głowy będzie możliwy.

 

ponad miesiąc temu

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone