Zioło niezbędne przy leczeniu skutków alkoholizmu

16 18 20

Niewiele ludzi o tym mówi, lecz alkoholizm w Polsce jest poważnym problemem. Rzucenie tego zgubnego nałogu jest pierwszym i najważniejszym krokiem. Nie można jednak zapominać o rekonwalescencji, dzięki której możemy powrócić do pełni zdrowia.

Ostropest plamisty odtruwa i chroni

Wokół alkoholu narosło dość dużo mitów. Oczywiście ma on swoje plusy, ale jednak przeważają minusy alkoholu. Jego nadużywanie może prowadzić do wielu chorób i zgubnego nałogu. Warto poznać fakty i mity dotyczące wyskokowych trunków i świadomie podchodzić do każdego kieliszka wina.

Sam nałóg alkoholowy wyniszcza cały organizm. Jednym z najbardziej narażonych organów jest wątroba. W późniejszym okresie choroby może dojść do alkoholowego stłuszczenia wątroby, co grozi nawet śmiercią. Zmiany chorobowe na wątrobie są na tyle duże, że nawet po rzuceniu nałogu, warto zastosować środki wspomagające jej odbudowę. I tu z pomocą mogą przyjść zioła. Jednym z najskuteczniejszych jest ostropest plamisty. Wspomaga on odbudowę komórek wątroby i chroni organizm przed toksycznym działaniem alkoholu.

W rekonwalescencji po rzuceniu nałogu alkoholowego niezwykle ważna jest dieta. Organizm jest wycieńczony, a organy wewnętrzne w opłakanym stanie. Warto poznać najważniejsze zasady diety wspomagającej odbudowę organizmu po chorobie alkoholowej i powoli, lecz skutecznie powracać do zdrowia.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zioło niezbędne przy leczeniu skutków alkoholizmu - 3.9/5. Oddano 29 głosy.
Autor artykułu: