Zdrowe podjadanie jest możliwe, przekonaj się!

16 18 20

Pomiędzy głównymi posiłkami uwielbiamy podjadać. Po słodkie przekąski sięgamy również, kiedy najdzie nas smak „na coś słodkiego”. Co zrobić, aby nasze podjadanie było zdrowe i nie odkładało się w postaci dodatkowych kilogramów?

Zdrowe podjadanie

Kluczem do zdrowego podjadania są regularne posiłki. Według zaleceń dietetycznych powinniśmy spożywać ok. 4–5 posiłków dziennie w odstępie 3–4 godzin. Mając tę główną zasadę na uwadze oto kilka wskazówek, które pozwolą nam zdrowo podjadać:

  1. Nie rezygnuj ze śniadania – dzięki temu unikniesz gwałtownych skoków poziomu cukru we krwi. Decydując się na zjedzenie śniadania mamy mniejsze ryzyko sięgnięcia po szybką i niezdrową przekąskę, która ma nas uratować od nagłego zmęczenia i burczenia w brzuchu.
  2. Jedząc śniadanie o 8 rano pierwsza chęć na zjedzenie przekąski pewnie złapie nas ok. godziny 12. Przyjmując za porę obiadową godzinę 14, pozostaje nam trochę czasu do głównego posiłku. To czas na pierwszą lekką przekąskę. Batony zbożowe to dobry wybór, jednak przed zakupem zapoznaj się z jego składem. Możesz też zerknąć na nasz ranking zbożowych batonów i wybrać ten najlepszy. Na pierwszą przekąskę także świetnie sprawdzają się orzechy i nasiona. Garść bakalii dostarczy nam wielu cennych witamin i składników mineralnych.
  3. Po obiedzie zazwyczaj przychodzi czas na podwieczorek. Wówczas mamy największą chęć sięgnięcia po coś słodkiego. Najlepszym wyborem będą owoce, w formie słodkich koktajli czy owocowych sałatek. Możemy także przygotować zdrowe niskokaloryczne przekąski w domu jak np. batony energetyczne czy proteinowe muffinki, które w takich chwilach będą idealne. Można również sięgnąć po lekkie warzywne sałatki czy orzechy.
  4. Nie rezygnujmy także z kolacji. Dzięki temu unikniemy nocnego podjadania, a także spożywania niezdrowych i szybkich posiłków zaraz przed snem.

Jak widzicie zdrowe podjadanie jest możliwe. Regularność posiłków jest w tym  wypadku najważniejsza. Warto również sięgnąć do najnowszej piramidy żywienia opracowanej przez IŻŻ. Dzięki niej skomponujemy nasze posiłki zgodnie z najnowszymi zaleceniami dietetycznymi. Dieta to niezwykle ważny element zdrowego stylu życia!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Zdrowe podjadanie jest możliwe, przekonaj się! - 2.0/5. Oddano 4 głosy.
Autor artykułu: