Trening aerobowy najlepszy w redukcji tłuszczu trzewnego

16 18 20

Trening tlenowy skutecznie zredukuje tłuszcz trzewny i zadba o Twoją kondycję. Nie rezygnuj z niego i włącz go do swojego planu treningowego!

Pozytywny wpływ treningów tlenowych na redukcję tłuszczu

Zazwyczaj panowie mają największy problem z wystającym brzuchem i zbyt dużą ilością tkanki tłuszczowej odkładającej się w tych rejonach. Otyłość brzuszna jest o tyle bardziej niebezpieczna, że tłuszcz gromadzi się nie tylko pod skórą, ale także wokół organów. Ten tzw. tłuszcz trzewny najlepiej spalić dzięki treningom aerobowym.

Badania przeprowadzono na grupie 47 osób zakładały 8 tygodniowy plan treningowy o różnej intensywności ćwiczeń tlenowych. Niezależnie od rodzaju, w każdym przypadku zaobserwowano zmniejszenie się ilości tłuszczu trzewnego.

Dzisiaj większość osób stawia sobie za cel zwiększenie ilości mięśni, dlatego wybiera głównie siłownie, podnoszenie ciężarów i treningi beztlenowe. Aeroby powszechnie uważane są za mało skuteczne w walce z tkanką tłuszczową i odstawiane są na bok. Jak się okazuje 30 minutowa przebieżka przed treningiem może pomóc w utracie uporczywego tłuszczu. Nie dość, że pozwoli zbudować kondycje to jeszcze staje się najlepszym narzędziem w redukcji tłuszczu trzewnego. Bezpośrednim skutkiem ubocznym jest płaski brzuch i ochrona przed wieloma niebezpiecznymi chorobami.

Literatura:

http://www.journal-of-hepatology.eu/article/S0168-8278(15)00130-0/abstract

 

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Trening aerobowy najlepszy w redukcji tłuszczu trzewnego - 3.9/5. Oddano 17 głosy.
Autor artykułu: