Tabletki antykoncepcyjne, które nie obniżają libido!

16 18 20

Nowe tabletki hormonalne dostępne na rynku nie powodują spadku libido u kobiet! Porozmawiaj ze swoim ginekologiem w celu prawidłowego dobrania tabletek antykoncepcyjnych.

Antykoncepcja a libido kobiet

Tabletki antykoncepcyjne są jednym z najczęściej stosowanych środków zabezpieczających przed ciążą. Odpowiednia kompozycja hormonów i innych substancji czynnych skutecznie hamuje owulacje i chroni przed zapłodnieniem. Niestety wiele kobiet skarży się na skutki uboczne stosowania tabletek antykoncepcyjnych, wśród których najczęściej wymieniane są wzrost wagi ciała, nudności czy spadek libido.

Najważniejsze jest odpowiednie dobranie tabletek, które zneutralizuje niepożądane działanie. Ostatnimi czasy na polskim ryku dostępne są także tabletki hormonalne z octanem chlormadinonu, który jest pochodną naturalnego progesteronu. Substancja ta jak pokazują badania nie powoduje spadku libido u kobiet. Warto zatem porozmawiać ze swoim ginekologiem w celu dobrania odpowiednich tabletek.

Tabletki hormonalne dla kobiet to nie jedyny sposób świadomego planowania rodziny. Także mężczyzna może stosować środki antykoncepcyjne. Wśród nich z pewnością najbardziej popularne są prezerwatywy. Naukowcy jednak są w fazie badań nad hormonalną tabletką dla mężczyzn. To bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji, gdy partnerka z jakichś powodów nie może stosować tabletek antykoncepcyjnych.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Tabletki antykoncepcyjne, które nie obniżają libido! - 4.2/5. Oddano 34 głosy.
Autor artykułu: