Sylwetka na lato – czy warto robić brzuszki?

16 18 20

Zbliża się lato, a wraz z nim sezon na bikini. Niestety na naszym brzuchu wciąż zalegają pozostałości zimowego snu. Zaczynamy więc intensywne wyzwania i regularnie ćwiczymy brzuszki, chcąc osiągnąć płaską i smukłą talię. Gdzie tkwi błąd?

Płaski brzuch

Musimy Was zmartwić. Wasze siódme poty wylane podczas intensywnych ćwiczenia na brzuch raczej nie dadzą dużych rezultatów, o ile w ogóle zauważycie jakąś różnicę. Miejscowe spalanie tłuszczu to popularny mit, który wciąż powtarzany jest przez wiele osób. Obalamy go więc i powtarzamy – brzuszkami nie spalicie nadmiaru tkanki tłuszczowej z brzucha.

Co więc zrobić? Nie rezygnujcie z ćwiczeń, ale dopasujcie je tak, żebyt spalać jak najwięcej kalorii. Od zawsze drogą do efektywnego odchudzania był deficyt kaloryczny i to się nie zmienia. Najlepiej sięgnąć po treningi interwałowe, bowiem regularne ćwiczenia aerobowe, np. bieganie tym samym tempem codziennie przez 30 min również nie spowoduje spektakularnych efektów.

Zadbajcie także o swoją dietę, niech będzie lekka i pozbawiona produktów wzdymających i zatrzymujących wodę w organizmie. Wówczas szybciej zauważycie u siebie efekty, a to najlepsza motywacja do dalszych starań o szczupłą sylwetkę. Zerknijcie do niezawodnych wskazówek na płaski brzuch. Powodzenia!

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sylwetka na lato – czy warto robić brzuszki? - 3.4/5. Oddano 7 głosy.
Autor artykułu:

Opinie

  • Pawel 17.04.2018, 1:41

    Ja robię plank 30/60 sekund brzuszki 2 serie po 10 powtórzeń i na barki i triceps pompki szwedzkie 6 dni robię brzuszki i plank 7 dzień odpoczynek dla mięsni a pompki szwedzkie 3 dzień 4 odpoczynek warto to robić

    Odpowiedz

Napisz swoją opinię

Twoja opinia jest ważna. Zarówno dla nas jak i innych osób korzystających z naszego serwisu.

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany.
Obowiązkowe pola są oznaczone