Sposób na zapamiętanie imienia nowopoznanej osoby

16 18 20

Wiele osób nie jest w stanie zapamiętać imienia nowopoznanej osoby. Powoduje to niekiedy przykre i  zawstydzające sytuacje. Istnieje jednak na to sposób. W badaniach opublikowanych w „Consciousness and Cognition” naukowo udowodniono skuteczność sposobu na zapamiętywanie imion.

Sposób na zapamiętanie imienia

Wśród wielu wskazówek na zapamiętanie imienia nowopoznanej osoby wymienia się, aby zwrócić szczególną uwagę na rozmówce, zadać jej jakieś pytanie, które pomoże w zarysowaniu osobowości, a także powtórzyć głośno jej imię. Ta ostatnia metoda znana jest także jako świetny sposób utrwalenia nowych wiadomości.

Naukowcy przeprowadzili, więc eksperyment, aby sprawdzić skuteczność tej metody. Francuscy studenci, biorący udział w badaniu, musieli zapamiętać serie słów wyświetlanych na monitorze komputera. Na uszach mieli dźwiękoszczelne słuchawki, które nie pozwalały im usłyszeć własnego głosu. Słowa mieli zapamiętać na 4 sposoby: przez powtarzanie ich w głowie, po cichu wraz z poruszaniem ust, na głos patrząc na monitor oraz przez powtarzanie ich na głos do drugiej osoby. Jak się okazało ostatnia metoda przyniosła największe efekty.

Najlepszym sposobem na przyswojenie nowych wiadomości jest podzielenie się nimi z kimś innym. W czasie rozmowy z nowopoznaną osobą, warto powtarzać jej imię, a po zakończonej rozmowie opowiedzieć o niej komuś innemu. Oczywiście nie zachęcamy do plotek, ale do szybszego zapamiętywania imion. Metoda ta wraz z mnemotechnikami, pozwoli ci szybciej zapamiętać nowe informacje, a także przyspieszy proces nauki.    

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Sposób na zapamiętanie imienia nowopoznanej osoby - 4.0/5. Oddano 7 głosy.
Autor artykułu: