Rumianek – niezawodny sposób na relaks!

16 18 20

Codziennie jesteśmy wystawiani na działanie czynników stresogennych. Niezależnie od tego czym się zajmujemy stres towarzyszy nam od zawsze. Warto znać najlepsze sposoby na relaks, a rumianek jest jednym z nich!

Relaksacyjna siła rumianku

Rumianek jest powszechnym ziołem, które stosuje się przy różnych dolegliwościach. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjnie, sprawdza się przy leczeniu hemoroidów czy zgagi. Ponadto świetnie reguluje przemianę materii!

Być może nie każdy wie, ale rumianek także uspokaja. Usprawnia pracę układu nerwowego, działa przeciwdepresyjnie. Jest zatem idealny, gdy szczególnie potrzebujemy chwili relaksu. Możemy go popijać w formie herbatek i naparów. Olejek rumiankowy za to świetnie sprawdzi się w relaksującej kąpieli.

Znajomość podstawowych technik relaksacyjnych jest obowiązkiem każdego. Stres bowiem nie tylko negatywnie wpływa na nasze zdrowie psychiczne, ale także i fizyczne. Warto zapoznać się z technikami relaksacyjnymi obejmującymi lekkie ćwiczenia fizyczne. Szczególnie polecane osobom spędzającym większość czasu przy biurku.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Rumianek – niezawodny sposób na relaks! - 3.4/5. Oddano 5 głosy.
Autor artykułu: