Proste wskazówki, aby jeść mniej i chudnąć

16 18 20

Pierwszą zasadą, którą wprowadzamy, gdy widzimy zbyt dużą liczbę na naszej wadze łazienkowej – jest ograniczenie ilości spożywanego jedzenia. Ale jak to zrobić, aby jeść mniej i nie chodzić głodnym?

Jak jeść mniej

Wiele osób nie unika gotowych diet odchudzających, bo zwykle odczuwany na nich głód spowodowany zbyt małą ilością kalorii jest dla nich nie do wytrzymania. Chcąc schudnąć oczywiście nie musimy sięgać po kolejne diety cud, które z pewnością przyniosą nam więcej złego niż dobrego. Jeśli naszym największym błędem żywieniowym jest zbyt duża ilość spożywanego jedzenia i ciągłe podjadanie, jest na to rozwiązanie. Dziś podpowiemy, co zrobić, aby jeść mniej i nie odczuwać głodu.

Na początek warto zapoznać się z zasadami mindfull eating. Jeśli już jemy nasz posiłek róbmy to świadomie. Zwróćmy uwagę nie tylko na to co jemy, ale także w jaki sposób. Pamiętajmy, że trawienie rozpoczyna się już w jamie ustnej. Im dłużej będziemy przeżuwać nasze pożywienie tym szybciej do naszego mózgu dotrze informacja o sytości. Dzięki temu zjemy mniej, ale od stołu odejdziemy pełni.

Drugą ważną wskazówką jest regularne spożywanie swoich posiłków. Wyznaczmy sobie stałe godziny na śniadanie, obiad i kolację. Dzięki temu unikniemy sięgania po niezdrowe przekąski, które mają pomóc nam szybko pozbyć się głodu. Do pracy warto zabierać plastikowe pojemniki z wcześniej przygotowanymi przez nas posiłkami. Wówczas nie będziemy skazani na gotowe dania w stołówkach czy innych barach. Będziemy świadomi tego co jemy.

Jak widać to nieskomplikowane zasady, lecz małe drobnostki, które pozwolą nam zmienić nasze złe nawyki żywieniowe. To właśnie od nich należy zacząć odchudzanie. Wówczas nawet się nie zorientujemy, kiedy nasza masa ciała zacznie maleć, zdrowo i bez wyrzeczeń.

Kup dietę online – od dietetyka
Opublikowano ponad miesiąc temu
Oceń artykuł
Proste wskazówki, aby jeść mniej i chudnąć - 3.8/5. Oddano 12 głosy.
Autor artykułu: